Pobjedom na Krku nogometaši se izdvojili na vrhu ljestvice

1 - Jeton Imeraj

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

9. kolo: KRK – CRIKVENICA 2:3 (1:2)

Krk, 23.10.2021. Igralište Josip Uravić Pepi. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Šantić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Lucić (3’), 1:1 Imeraj (6’), 1:2 Buršić (16’), 2:2 Miš-Mešić (69’), 2:3 Mašić (90’).
Žuti karton: Klenovšek (Krk).

KRK: Ždralović, Rudan, Turkalj, Jurešić (od 46’ Badurina), Zeko, Vidmar (od 46’ Furijan), Lucić, Klenovšek (od 90’ Šantek), Aoyama, Pozderac, Dedić (od 46’ Miš-Mešić).
CRIKVENICA: Baričević, Antanasković, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Mašić, Buršić (od 90’ Suden), Butorac, Šarković (od 89’ Rubčić), Imeraj (od 73’ Hujsenović), Merle.

Po  sunčanom i vjetrovitom vremenu na igralištu Josip Uravić -Pepi odigrano je  9. kolo 3. HNL – zapad  između „Krka“ i  „Crikvenice“. Krčani i njihov trener Damir Kraljić danas nisu mogli računati na četvoricu stožernih igrača , vratara  Romana Benulića, Edina Junuzovića, Josipa Zeca i Luku Mikulicu, dok je trener „Crikvenice“ Tomislav Lopac još uvijek lišen igranja Vidovića i Alilovića, kojima se zbog ozljede na utakmici  sa „ Grobničanom“ na dulje vrijeme pridružio nadareni Domagoj Barac.
Domaćin „Krk“ idealno otvara utakmicu i već u 3. minuti dolazi do vodstva. Gostujuća obrana radi prekršaj na 25 metara od gola. Izvodi ga ponajbolji domaći nogometaš Ivan Lucić i posprema loptu u desni vratarev kut. Bio je to udarac lijevom nogom niz  vjetar, vrlo  precizan, no dojam je da je golman Baričević mogao bolje reagirati.
Samo tri minute kasnije „Crikvenica“ dolazi do izjednačenja. Igrala se 6. minuta kada je danas visoko podignuti Moreno Merle na dodavanje Bogdanića probio desni bok terena,  centrirao na glavu  Imeraja koji  zabija za 1:1.
Od poravnanja rezultata gosti preuzimaju inicijativu i uz posjed lopte brzo dolaze do vodstvo. Strijelac prvog  gola Imeraj je u ulozi asistenta za Josipa Buršića koji preciznim udarcem, unutar šesnaest metara šalje loptu u mrežu za 1:2.
Do kraja poluvremena gosti igraju rutinirano pokazujući kvalitetu kojoj domaćin ne uspijeva parirati, pa tako ostaju samo na pokušajima Dedića i Lucića, a  u 40. i 41. minuti isprobali su pucačke sposobnosti Rudan i Vidmar,  čiji udarci  završavaju preko gola.
Domaćin u drugo poluvreme ulazi s tri promjene. U igru ulaze Matija Badurina, Noa Miš-Mešić i Mateo Furjan. To je donijelo prevagu Krčana na terenu, ali tako je za goste ostajalo više prostora za protuudare, što je bilo kao naručeno za najboljeg strijelca Crikveničana Josipa Buršića . U 58. minuti mogli su gledatelji vidjeti kakav top ima u nogama Martin Bogdanić kad je  iz slobodnog udarca s  preko 30 metara pucao tik uz donju vratnicu golmana Ždralovića. U 61. i 62. minuti Josip Buršić je mogao riješiti dvoboj. Njegovu prvu priliku i dobar udarac spriječila je vratnica, a drugi udarac  obranio je vratar domaćina. Potom Moreno Merle, danas ponajbolji pojedinac gostujuće momčadi u 65. minuti šalje loptu iz idealne pozicije  preko gola.
I kako to obično biva, kad ne zabiješ - dobiješ gol.  U 69. minuti je Domagoj Prpić krivo procijenio jednu loptu, što vješto koristi Miš-Mešić čiji prvi pokušaj udarca sprječava gostujuća obrana,  ali nakon velike gužve pred golmanom Baričevićem  u drugom pokušaju  posprema loptu u mrežu za 2:2 .
Nakon tog zgoditka gostujuća momčad je „nestala s terena“ desetak minuta , a domaćinu su porasle ambicije za osvajanje bodova. No, gosti su previše kvalitetna i uigrana ekipa da se ne bi znali vratiti u igru za pobjedu. Pravo je čudo kako nisu u 84. minuti ugurali loptu u mrežu. Mašić je probio lijevi bok i poslao oštru uporabljivu loptu pred vrata „Krka“, no domaća obrana je spriječila pogodak.
Ali, u samoj završnici utakmice „Crikvenica“ uspijeva postići pobjedonosni gol i šokirati domaćine.  Opet je Merle krenuo po svojoj desnoj strani, dok je sa druge strane ulazio u trku Mašić. Moreno majstorski pogađa prostor u koji natrčava Mašić koji manirom rasnog golgetera poentira za tri boda.
Tako je „Crikvenica“ došla do pobjede, a zahvaljujući remiju „Jadrana“ i „Cresa“ u Poreču naši nogometaši su se izdvojili na vrhu ligaške ljestvice.