Pobjeda "Murvice" kao nagrada za ogroman trud i samopouzdanje

Odigrale su rukometašice „Murvice“ sinoć još jednu utakmicu koja će se dugo pamtiti. U novoj uzbudljivoj završnici pobijedile su ekipu „Bjelovara“, ekipu koja je 4. na prvoligaškoj ljestvici i nakon nedostižnih „Podravke“ i „Lokomotive“ spada u skupinu najboljih hrvatskih rukometnih ekipa.
Trener Džekić je i u ovu utakmicu ušao bez tri ozlijeđene igračice, a početni sastav činile su Nikolina Strukar na golu, zatim Rea Jelenović, Petra Filipović, Silvija Masnić, Nika Car, Kristina Grozdek i Ana Debelić koja je silom prilika u napadu igrala na krilu. Ovaj sastav je iznio gotovo cijelu utakmicu s tim da su važne uloge odigrale još i Sara Mandekić te Martina Nekić.
Prvih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u izjednačenom ritmu, gošće su uglavnom imale minimalnu prednost, domaće rukometašice su ih dostizale i u 19. minuti rezultat je bio 8:8. Istakla se mlada Nika Car na pivotu koja je postigla prva dva gola za domaće, potom je 5 golova nanizala Silvija Masnić.
U posljednjih 10 minuta prvog poluvremena uslijedio je pad u igri „Murvice“, naše rukometašice su napravile nekoliko tehničkih grešaka, a dogodila su se i dva uzastopna promašaja gola iz sedmeraca Silvije Masnić i Ree Jelenović. Gošće su to iskoristile da se odvoje na 3 razlike (11:14), a kad je u 25. minuti nakon jednog sudara Silvija morala izaći iz igre, gošće su do poluvremena došle do velikih 5 golova prednosti (11:16). Da u tom razdoblju Nikolina Strukar nije obranila dva udarca rezultat bi bio još i gori za naše rukometašice.

Međutim, u drugo poluvrijeme naše su rukometašice ušle kao preporođene. Obrana je dobila čvršće konture, u napadu je bilo puno više koncentracije i malo pomalo počele su smanjivati prednost Bjelovarčanki iz prvog poluvremena. U 45. minuti golom Silvije Masnić iz kontre „Murvica“ dolazi do izjednačenja (22:22), a ubrzo nakon toga golovima s pivota sjajne Ane Debelić i do vodstva od 24:22.
Domaće rukometašice kao da su dobile krila, fanatičnom borbenošću otupjele su oštricu napada gostujuće ekipe. Trener Džekić promijenio je obranu, izoliravši najbolju gostujući igračicu Emu Guskić i utakmica je poprimila sasvim drukčiji tijek. Sada su gošće bile te koje su morale dostizati vodstvo „Murvice“. U 52. minuti im je to uspjelo (26:26), ali onda su golovima uzvratile Petra Filipović, Rea Jelenović i Martina Nekić. U 56. minuti je opet bilo izjednačeno (29:29), da bi u uzbudljivoj završnici golovima Ree Jelenović iz sedmerca i Silvije Masnić „Murvica“ došla do velike pobjede (31:30).
Opet su naše rukometašice došle do bodova nakon što su uspjele dostići vodstvo protivnica i napraviti preokret u posljednjih 15 minuta utakmice. To više nije slučajno i pokazatelj je kako ova ekipa ima karakter, u svaku utakmicu ulazi s puno samopouzdanja i maksimalno angažirano. Međutim, pokazatelj je i da je ekipa odlično pripremljena, za što posebne zasluge idu kondicijskom treneru Marku Troskotu te radu na treninzima.
Završen je prvi dio prvenstvene sezone, a učinak rukometašica „Murvice“ je iznad svih očekivanja. Osvojile su velikih 12 bodova, nalaze se u sredini ligaške ljestvice i ispisuju najljepše stranice u povijesti crikveničkog ženskog rukometa.
Zaslužile su da za to budu nagrađene pljeskom ispunjenih tribina i prava je nepravda što to zbog epidemioloških mjera trenutno nije moguće. Ali, nadajmo se kako će se i to ubrzo promijeniti, a našim rukometašicama, još jednom upućujemo velike čestitke na sinoć prikazanom u Gradskoj sportskoj dvorani.

Fotografije: Maja Pađen