5. kolo: KRALJEVICA - CRIKVENICA 56:80 (15:19, 17:15, 15:26, 9:20)

Kraljevica, 21.11.2020. Bez gledatelja. Suci: Lenac, Golić i Patača.

KRALJEVICA: Diehl 2, Mitić 1, Brletić, Paštar 3, Vranković 14, Konjević 6, Turina 8, Kolić 18, Bačić 4, Jelinić. Trener: Tadej.
CRIKVENICA: Domijan, Veljačić 17, Šulentić, Đipalo, Mandžuka 9, Tomas 11, Svetić 6, Modrić 2, Šamanić, Benić 5, Perić 14, Zorić 16. Trener: Dragojević.

U subotu je u Kraljevici odigran susjedski derbi košarkaša „Kraljevice“ i „Crikvenice“, dvije ekipe koje su dosad odigrale dvije utakmice i u obje su zabilježili pobjede.
Bila je to po rasporedu utakmica 5. prvenstvenog kola u natjecanju koje je teško pratiti, jer su brojne utakmice odgođene i ne zna se kad će se igrati. Najtužnije od svega je što se igra pred praznim dvoranama, a gotovo sve ekipe su desetkovane i igraju bez igrača koji su u samoizolaciji ili su pozitivni na koronavirus. A da o normalnom trenažnom procesu i ne govorimo …
Unatoč svemu, pa i hladnoj kraljevičkoj dvorani susjedski derbi je donio zanimljivu i izjednačenu igru u prvom poluvremenu. Utakmicu bolje otvaraju Crikveničani i odmah na početku uzimaju malu prednost koja do poluvremena nije iznosila više od šest poena, da bi se na odmor otišlo s 2 razlike za goste.
U drugom poluvremenu „Crikvenica“ koristi prednost pod obručima te koševima Perića i Zorića odlazi na desetak poena prednosti u trećoj četvrtini. U tom razdoblju gosti pogađaju i svoje tri od četiri trice (Veljačić, Mandžuka i Tomas), a na loš vanjski  šut obje momčadi sigurno je utjecala hladna dvorana. Gosti odlaze na + 13 na kraju treće čevrtine, a domaći košarkaši u zadnjih 10 minuta nemaju snage za preokret i Crikveničani na kraju dolaze do pobjede s 24 koša razlike (56:80)
Trener „Crikvenice“ Zoran Dragojević posebno ističe mlade Svetića i Tomasa koji su odigrali odličnu obranu na najboljem igraču „Kraljevice“ Vrankoviću, te igru Perića i Zorića koji su zatvorili sve prilaze košu i bili efikasni u napadu. Mauro Veljačić i Alen Mandžuka su dirigirali napadom i koristili rupe u protivničkoj obrani za pravovremene asistencije, a sve to dovelo je do zaslužene pobjede košarkaša „Crikvenice“.
„Crikvenica“ bi u subotu na domaćem parketu trebala igrati protiv „Kastva“, ako se do tada nešto ne promijeni.