7. kolo: CRIKVENICA – PULA 1981  92:80 (16:16, 21:21, 29:20, 26:23)

Crikvenica, 19.11.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Suci: Žagar, Golić i Klobučar (Rijeka).

CRIKVENICA: Modić 18,  Piškulić 7, Maruna 8, Mandžuka 2 , Komadina 13, Šamanić 15, Car, Pečaver, I. Benić 9, M. Benić 20.

PULA 1981: Sijamhodžić 2, Perdija 5, Čakarić, Šoba 4, Grašo 13, Savin, Božić 15, Malagić, Kondić, Rakić 21, Đugum 22.

Teže od očekivanog košarkaši „Crikvenice“ pobijedili su „Pulu 1981“ u utakmici 7. kola A-2 lige košarkaša. Početak je pripao Puljanima koji su bili u vodstvu većim dijelom prve četvrtine, dok je „Crikvenica“ u vodstvo došla u 12. minuti tricom Komadine (21:20). U 18. minuti Crikveničani su došli na +5 (34:29) nakon trice Modića i koša Piškulića, međutim do kraja poluvremena gosti su izjednačili. Crikveničani su se previše oslanjali na šut izvana koji je bio lošiji nego inače, pa je i rezultat bio takav. U nastavku slična priča, sve dok u 26. minuti Marko Benić nije pogodio tricu za značajniju prednost „Crikvenice“ (56:48). U 28. minuti tricu pogađa i Šamanić za +10 (61:51), ali uporni gosti koševima iz reketa smanjuju na 63:57, da bi u zadnjoj sekundi treće četvrtine Marko Benić opet zabio tricu za 66:57.
U zadnjoj četvrtini Crikveničani održavaju prednost, a proradila je i trica (Marko Benić, Komadina, Piškulić), tako da se Puljani nisu uspjeli približiti na razliku manju od 10 koševa. Pokušali su gosti u zadnjoj četvrtini i zonskom obranom, međutim tu zonu je uspješno probijao iskusni Komadina i proigravao suigrače koji su nakon toga poentirali. „Crikvenica“ je rutinski utakmicu privela kraju, a u zadnjoj minuti priliku za igru dobio je i Ennio Pečaver.
Sve u svemu naši košarkaši su do pobjede došli teže od očekivanog, opet su se pokazale brojne slabosti u igri, posebno u obrani (zagrađivanje reketa, pomaganje suigraču).
Toga je svjestan i trener Oštrić koji se nakon utakmice požalio na probleme koje ima u trenažnom procesu, a bez pravog rada nema ni prave igre.