1. B HRVATSKA ODBOJKAŠKA LIGA ZAPAD –

8. kolo: ŽOK CRIKVENICA – OK KOSTRENA 3:0 (25:15, 25:14, 25:23)

Crikvenica, 10.12.2022. Dvorana OŠ Zvonka Cara.

ŽOK CRIKVENICA: Gea Glavan, Lana Luksetić, Aleksandra Kolmanić, Laura Mađerić, Linda Mađerić, Matea Mikulec, Lara Nikolić, Anamaria Petrušanec, Ema Reljac, Dorotea Šimić, Paola Škraljsky i Nermina Tatar. Trener: Marko Pavičić.

Crikveničke odbojkašice ove su subote odigrale vrlo kvalitetnu utakmicu i rezultatom 3:0 pobijedile ekipu OK-a „Kostrena“, do tada trećeplasiranu ekipu u natjecanju 1.B hrvatske odbojkaške lige zapad. To je bila njihova posljednja ligaška utakmica ove godine, a možda i najbolja u dosadašnjem dijelu sezone.

U prva dva seta igra svih igračica domaće ekipe je bila toliko kvalitetna da niti u jednom trenutku nije bilo neizvjesnosti oko dobivanja ta dva seta. Sve odbojkašice "Crikvenice" su igrale hrabro, odvažno i koncentrirano, besprijekorno su funkcionirali svi elementi odbojkaške igre, servis, prijem, blok i napad.
Treći je set bio neizvjesniji, ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali u odlučujućim trenucima domaće igračice su bile koncentriranije i kvalitetnije su odigrale završnicu seta, a u konačnici i završnicu utakmice. Najprije je pri rezultatu 23:23 domaća igračica Nermina Tatar efektnim smečem uspješno završila kvalitetno pripremljeni napad i dovela domaću ekipu u vodstvo 24:23. Set i utakmicu je efektno, izravnim poenom iz servisa, završila Dorotea Šimić.
Poseban ton kvalitetnoj odbojkaškoj utakmici davali su košarkaši "Crikvenice", koji su sportskim navijanjem, ponašanjem i bodrenjem dali značajan doprinos pobjedi domaćih odbojkašica.

Marko Pavičić (trener): Kada pogledam vikend iza nas samo mogu reći da skidam kapu svojim curama koje su odradile lavovski posao uz sve svoje obaveze. Priredile su lijep sportski vikend meni, upravi kluba i svim ljubiteljima sporta, posebno ljubiteljima odbojke. Sa subotnjom fantastičnom utakmicom protiv jako dobre ekipe "Kostrene" pokazali smo da dvorana Zvonka Cara neće biti lako osvojiva za naše protivnice koje nam dođu u goste. Tako smo završili prvi dio sezone 1.B hrvatske odbojkaške lige s uvjerljivom domaćom pobjedom od 3:0. Velika zahvala košarkašima "Crikvenice" koji su nas glasno bodrili i vodili do nove pobjede.
U nedjelju smo odigrali juniorsko polufinale protiv ekipe "Kastva" koje smo također dobili rezultatom 3:0, te ušli u finale s ekipom HAOK-a „Rijeka CO“, s kojom idemo zajedno na regionalno natjecanje kako bi odmjerili snage s ekipama "Pule" i "Umaga" te da pokušamo izboriti plasman na državno prvenstvo među 8 najboljih juniorskih ekipa u Hrvatskoj. Hvala svim mojim igračicama i svima koji su nas pratili u ovoj godini te vas sve pozivam da nas borite i dalje u nadolazećoj godini i da uživate s nama u odbojci. Neka odbojka postane i vaš izbor.