Novi posrtaj nogometaša "Crikvenice"

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

22. kolo: CRIKVENICA – KRK 1:3 (1:2)

Crikvenica, 30.4.2022. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Cvijović (Rijeka). Pomoćni suci: Kezele i Mušković (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Amir Mašić (28'), 1:1 Klenovšek (32'), 1:2 Vidmar (40'), 1:3 Belobrajdić (92')
Žuti kartoni: Prpić, Imeraj („Crikvenica“), Zec, Lucić, Belobrajdić, Jurešić („Krk“)

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović, Butorac, Barac, Buršić, Amir Mašić (od 69' Imeraj), Vukajlović (od 61' Šarković), Antanasković
KRK: Tanjić, Rudan, Turkalj, Klenovšek (od 67' Unoki), Aščić, Vidmar (od 58' Belobrajdić), Lucić, Zec (od 86' Traub), Mikulica, Pozderac, Jurešić

Jučerašnjim porazom protiv "Krka" na Gradskom stadionu nogometaši "Crikvenice"  značajno su umanjili izglede za obranom naslova prvaka. Do kraja prvenstva su preostala 4 kola, a za 14 dana u Crikvenicu dolazi vodeći "Jadran-Poreč" tako da je sve još uvijek otvoreno, ali stanje nije dobro.
Utakmicu protiv "Krka" domaći su otvorili dobro, već u 4. minuti Buršić je prošao dvojicu igrača i onda nije pogodio gol iz mat-situacije. Uzvratio je na drugoj strani u 9. minuti Vidmar koji je također iz izgledne pozicije bio neprecizan. "Crikvenica" je bila konkretnija, u 23. minuti Mašić je zaprijetio sa 17 metara, opet zamalo kraj gola, da bi u 28' domaći poveli. Unutar kaznenog prostora prekršajem je zaustavljen Butorac, a siguran realizator najstrože kazne bio je Amir Mašić.
Vodstvo domaćih kratko je trajalo, dvije minute kasnije Klenovšek je iskoristio lošu reakciju domaće obrane i iz blizine savladao Baričevića za 1:1. Nešto kasnije u strijelce se mogao upisati i Jurešić, ali je loše zahvatio loptu i prilika gostiju je propala. Zicer za "Crikvenicu" u 36. minuti nije iskoristio Mašić koji je nakon  još jednog dobrog prodora Buršića po liijevom boku sa 7-8 metara zapucao preko gola.
Gosti su  poveli u 40. minuti, opet domaća obrana nije bila dovoljno žustra što je iskoristio Vidmar da plasira loptu u donji desni kut gola Baričevića.
Nogometaši "Crikvenice" napravili su pritisak odmah početkom drugog poluvremena ne bi li došli do izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli. Najprije je iz izgledne pozicije u 51. minuti Buršić glavom pucao preko gola, a nešto kasnije neprecizan je bio i Vukajlović.
Kako je vrijeme odmicalo pritisak "Crikvenice" je jenjavao i gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj su i gosti imali svoje prigode. Tako je opasan pokušaj Lucića ispod prečke izvadio Baričević, da bi u 79. minuti nakon kornera Turkalj pucao glavom, ali preko gola.
Blizu izjednačenja naši nogometaši su bili u 83. minuti kad je lopta koju je uputio Barac za nekoliko centimetara završila kraj vratnice i to je bio zadnji izgledan pokušaj da dođe do poravnanja rezultata.
U sudačkoj nadoknadi Krčani su postigli i treći gol. Iz polukontre je Jurešić na petercu pronašao usamljenog Belobrajdića koji je sigurno pogodio za konačnih 1:3. Na kraju je u zadnjim trenucima utakmice zicer Šarkoviću obranio Tanjić te su nogometaši "Krka" došli do zaslužene pobjede.
U sljedećem kolu nogometaši "Crikvenice" igraju u Labinu protiv "Rudara TE".