Zaostala utakmica: MURVICA – SINJ 28:27 (16:15)

Crikvenica, 15.12.2020. Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Duspara i Rogić.

MURVICA: Strukar, Ljubanović 1, Maja Pešut 2, Nekić 1, Masnić 8 (5), Filipović 4, Deželin, Mandekić, Debelić 2, Matea Pešut 2, Nika Car 5, Matijašić 3.
SINJ: Ćosić-Dragan, A. Zorica, Pletikosić 1, Majić 6 (4), M. Zorica 3, Mažurin 7 (1), Lj. Plazibat, Čović 4 (3), Vugdelija, A. Plazibat, Mravak, P, Zorica, Ugrin, Boban 4, Lovrić 2, Bešljić.

Sedmerci. „Murvica“: 5 (5); „Sinj“: 11(8);
Isključenja: „Murvica“: 4'; „Sinj“ (10').

Sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani rukometašice „Murvice“ u zaostaloj utakmici 6. kola protiv ekipe „Sinja“ došle do još jedne velike pobjede i sada zauzimaju gotovo nestvarno 5. mjesto na prvoligaškoj ljestvici. Pobjeda je tim važnija jer je izvojevana protiv kvalitetnih protivnica koje će našim rukometašicama biti direktna konkurencija u daljnjem natjecanju.
Ni na ovoj utakmici trener Ramiz Džekić nije mogao računati na nekoliko standardnih igračica, nedostajale su Rea Jelenović, Antonija Butković, Kristina Grozdek, Dilja Lekaj, Anđela Tomić i dr. Poseban problem domaćem strategu bio je što na raspolaganju nije imao ni jednu krilnu igračicu, pošto se Martina Nekić vratila u sastav još uvijek nedovoljno spremna. Silom prilika na poziciji krila bila je Ana Debelić, a na njenoj poziciji na pivotu igrala je Nika Car, dok je na drugom krilu startala Ena Ljubanović.
Naše rukometašice ušle su u utakmicu vrlo dobro i zahvaljujući dobroj realizaciji, uz nekoliko obrana Nikoline Strukar, u 10. minuti su imale prednost od 7:2. Međutim, od 13. do 20. minute slijedi sušno razdoblje bez gola „Murvice“ i u 22. minuti gošće dolaze do izjednačenja (11:11). Sinjanke su podigle intenzitet igre u obrani, posebno su pazile na dobro im poznatu Silviju Masnić na kojoj su većim dijelom utakmice igrale „flastera“. U 23. minuti gošće su imale jedino vodstvo na utakmici (11:12), ali golovima Petre Filipović i Antonije Matijašić ubrzo potom „Murvica“ vraća prednost. U samoj završnici prvog dijela istakla se na vanjskoj poziciji Matea Pešut postigavši dva gola u zadnjih 5 minuta i naše rukometašice na odmor odlaze s vodstvom od 16:15.
U drugom poluvremenu prve su do gola došle gošće, nakon nekoliko neuspješnih napada s obje strane.
U 34. minuti došlo je do ozljede Antonije Matijašić koja je sinoć imala vrlo važnu ulogu u postavi „Murvice“. Nakon odličnog proigravanja Tonka je srušena na ulazu u šesterac, pritom je nezgodno pala i čini se teže ozlijedila lakat desne ruke. Odvedena je na hitnu i ostaje samo nadati se da će se brzo oporaviti.
Unatoč novom hendikepu rukometašice „Murvice“ su stisle redove i golovima Silvije Masnić iz sedmerca te Nike Car iz kontre došle do vodstva od 18:16 u 35. minuti, a tu su prednost povećale na 26:22 u 51. minuti. U zadnjih desetak minuta Sinjanke su napravile jak pritisak ne bi li došle do preokreta i iz minute u minutu su smanjivale rezultat. U 56. minuti bile su na samo gol zaostatka (26:25), a onda vrlo važan gol postiže mlada Maja Pešut koja je na ovoj utakmici imala značajnu minutažu. Gošće u sljedećem napadu opet smanjuju, da bi 50 sekundi do kraja Silvija Masnić iz kontre dovela „Murvicu“ do 28:26.
Činilo se da je utakmica riješena, ali slijedi dramatična završnica. Sinjanke preko Nine Boban 34 sekunde prije kraja postižu gol za 28:27. Trener Džekić zove time out nakon kojeg „Murvica“ ima posjed lopte zadnjih 15 sekundi utakmice. Nakon pressinga gošći, naše rukometašice brzopleto gube loptu i Sinjanke 5 sekundi do kraja dolaze do prilike za izjednačenje. Matea Mažurin uspijeva doći do izgledne pozicije s krila, ali njen udarac zaustavlja Nikolina Strukar i „Murvica“ dolazi do zaslužene pobjede s konačnih 28:27.
Za novu veliku pobjedu zaslužne su sve igračice koje su sudjelovale u igri, posebno Petra Filipović, Ana Debelić, Nika Car, na golu Nikolina Strukar i najefikasnija Silvija Masnić. Treba istaknuti doprinos sestara Pešut, Matee i Maje koje su u pobjedu ugradile 4 gola, te doprinos Antonije Matijašić do njene nesretne ozljede.
Izgleda da je ovo bila posljednja ovogodišnja utakmica "Murvice", jer se za dvije odgođene utakmice protiv "Umaga" i "Bjelovara" zasad nije pronašao termin.

1. PODRAVKAVVEGETA 6 6 0 0 229:125 12
2. LOKOMOTIVA 7 6 0 1 250:142 12
3. BJELOVAR 5 5 0 0 174:135 10
4. OSIJEK 8 5 0 3 224:207 10
5. MURVICA 7 4 1 2 176:195 9
6. UMAG 5 4 0 1 131:122 8
7. SPLIT 2010 7 4 0 3 208:204 8
8. DALMATINKA 9 3 2 4 248:256 8