6 - Šarković 2:0
7 - Mašić 3:0

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

17. kolo: CRIKVENICA – BUJE 3:0 (1:0) Crikvenica, 3.4.2021.

Gradski stadion. Sudac: Milković (Viškovo). Pomoćni suci: Rašić i Podrug (Zagreb).
Strijelci: 1:0 Šarković (39' - 11m), 2:0 Šarković (82'), 3:0 Mašić (85')
Žuti kartoni: Antanasković ("Crikvenica"), Miličević, Valenta i Enis Šoškić ("Buje")
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović (od 90' Škoro), Butorac (od 71. Suden), Šarković, Mašić (od 90' Rubčić), Antanasković, Vidović, Fumić (od 88' Muslić).
BUJE: Milanović, Bolčević, Damjanić, Krizmanić (od 68' Bartolić), Brečević (od 90' Elvedin Šoškić), Manić (od 68' Bučić), Miličević (od 63' Aquavita), Fakin (od 63' Bojić), Valenta, Prodan, Enis Šoškić.

Do nove prvenstvene pobjede došli su danas nogometaši „Crikvenice“, nadigravši ekipu „Buja“ u utakmici 17. kola 3. HRL – zapad. Nastavili su tako naši nogometaši niz neporaženosti i nakon 17 odigranih utakmica te održali bodovnu prednost pred „Grobničanom“ i „Jadranom“.
Današnju  zanimljivu utakmicu ometala je dosta jaka bura, a „Crikvenica“ je do bodova došla teže nego što to sugerira konačni rezultat.
Gosti iz Buja došli su se u Crikvenicu nadigravati i već u 1. minuti imali su šansu povesti, no  udarac Brečevića nogom je zaustavio golman Baričević.  Potom je u 8. minuti sreća okrenula leđa domaćim nogometašima. Najprije je s dvadesetak metara snažno pucao Vidović, da bi njegov udarac gostujući golman Milanović odbio u stativu. U nastavku akcije odlično je pucao Antanasković, ali je lopta odsjela na gredi.
Igralo se otvoreno uz puno kombiniranja, „Crikvenica“ je bila nešto premoćnija što je rezultiralo s dvije šanse danas ponajboljeg domaćeg igrača Marija Alilovića u 16. i 23. minuti. Nedugo potom u šansi je za goste bio Bolčević nakon gužve iz kornera, ali mreže su ostale netaknute.
Domaći su poveli u 35. minuti iz jedanaesterca. Domagoj Prpić je dobio udarac u skoku pred golom gostiju, a sudac Milković je nakon intervencije pomoćnika pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Šarković, „Crikvenica“ je povela, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.
U jednako žustrom ritmu nastavljeno je drugo poluvrijeme, udarac Šoškića Baričević je odbio u korner. Potom je u prigodi bio Mašić, ali je njegov udarac iz izgledne situacije završio u gostujućem bloku. Slijedio je novi bliski susret Šoškića i golmana Baričevića, opet je domaći bio golman nesavladiv. Gosti su u drugom dijelu drugog poluvremena imali terensku inicijativu i ozbiljno su prijetili. Efektan pokušaj Brečevića škaricama u 78. minuti zaustavio je Baričević.
Utakmica je riješena u 82. minuti. Mladi Marcelo Suden odlično je ubacio loptu na gostujući peterac gdje je najbolji strijelac „Crikvenice“ Šarković iskoristio neodlučnost gostujuće obrane i plasirao loptu u mrežu za 2:0. Ovaj je gol presjekao ambicije gostiju pa su u 85. minuti naši nogometaši postigli i treći gol. Desni bok probio je mladi Antanasković, da bi potom Mašić sigurno sa 7-8 metara poentirao za konačnih 3:0.
Momčad „Crikvenice“ je tako došla do zaslužene pobjede protiv vrlo dobre momčadi „Buja“ i s puno optimizma očekuje sljedeću utakmicu protiv „Naprijeda“ na Hreljinu.