4 - Trener Tomislav Lopac
5 - Pokušaj Butorca petom

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

21. kolo: CRIKVENICA - PAZINKA 6:0 (3:0)

Crikvenica, 1.5.2021. Gradski stadion. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Pomoćni suci: Rašić i Radić (Zagreb),

Strijelci 1:0 Butorac (20′), 2:0 Fumić (29′), 3:0 Antanasković (36′), 4:0 Alilović (48′), 5:0 Buršić (72′), 6:0 Mazzaroli (82′)

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzaroli, Alilović, Butorac (od 61' Suden), Šarković, Merle (od 73' Muslić), Antanasković (od 61' Mašić), Vidović (od 73' Svetić), Fumić (od 61' Buršić). Trener: Tomislav Lopac

PAZINKA: Denić, Entony Pavat, Pinčan, Zgrablić (od 78' Fejzić), Križanac (od 61' Ritoša), Rudela, Matika, Rabar, Ivetac (od 39' Krajcar), Noel Pavat (od 46' Mogorović), Buždon (od 46' Babić).

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši „Crikvenice“ protiv „Pazinke“ na Gradskom stadionu u 21. kolu 3. HNL – zapad. Time su pokazali kako je poraz u Rovinju prošle subote bio samo loš dan ove ekipe, nešto što se u nogometu događa i pripada zaboravu.
Krenuli su domaći nogometaši u utakmicu vrlo motivirano i angažirano, pa je već u 5. minuti nakon dodavanja Merlea Šarković bio u prigodi, ali je gostujući golman Denić lijepom paradom obranio njegov udarac. U 14. minuti zaprijetili su gosti, s tridesetak metara Rudela je gađao gol „Crikvenice“, no Baričević je bio siguran. Igralo se otvoreno, od noge, pa smo gledali zanimljivu utakmicu u kojoj se težilo kombinatorici, a vrlo brzo stigli su i golovi.
„Crikvenica“ je postigla prvi gol u pravi čas, u 20. minuti. Nakon lijepe akcije Alilovića i Merlea na desnom boku, uslijedio je idealan centaršut za Butorca koji je loptu glavom s peterca pospremio u mrežu.
Ovaj gol je usmjerio utakmicu, domaći su još žešće pritisnuli i u 29. minuti je bilo 2:0. Raspoloženi Šarković je odlično proigrao Fumića koji izbija sam pred gostujućeg golmana i sigurno pogađa desni donji kut gola „Pazinke“.
U 36. minuti Vidović je kreator akcije za povećanje vodstva „Crikvenice“. Probio je stranu i pripremio šansu za Šarkovića, no udarac najboljeg strijelca domaćih gostujući je golman kratko odbio, ali samo do Antanaskovića koji je prisebno plasirao loptu za 3:0.
U posljednjih pet minuta „Crikvenica“ je imala još tri šanse, posebno je efektna bila ona koju je Butorac pokušao završiti petom, no na poluvrijeme se otišlo s tri gola prednosti „Crikvenice“.
Odmah u nastavku Alilović postiže lijep gol za povećanje vodstva na 4:0. Ljevicom je s 18 metara pogodio sam kut Denićeva gola, a bila je to i svojevrsna nagrada Aliloviću koji igra odličnu sezonu. Nakon toga blizu novog gola bio je Prpić, njegov pokušaj glavom završio je blizu vratnice, a zatim je opet pucao Alilović, ovaj put pokraj gola.
Utakmica je rezultatski bila riješena, pa je trener Lopac već u 61. minuti napravio tri izmjene, priliku je dao mladom Sudenu, Mašiću i povratniku na teren Buršiću.
Utakmica je ušla u mirne vode, no onda je u završnici Mašić bio asistent za dva nova gola „Crikvenice“. Najprije je u 72. minuti nakon solo prodora pronašao Buršića koji dolazi sam ispred gostujućeg golmana i sigurno pogađa za 5:0, U 82. minuti nakon dodavanja Mašića i Mazzarolli s ruba šesnaesterca precizno pogađa gostujući gol za konačnih 6:0.
Bila je to lijepa i fair nogometna predstava (bez kartona), a svoj su doprinos dali i gostujući nogometaši koji su se došli nadigravati, međutim tijekom čitave utakmicu nisu stvorili ni jednu bolju šansu za gol.
U redovima nogometaša „Crikvenice“ nije bilo ni jednog slabog mjesta, ekipa je odlično funkcionirala na svim pozicijama za što velike zasluge ima trener Tomislav Lopac. Velika je šteta što još jednu vrhunsku izvedbu naših nogometaša zbog epidemioloških mjera nije mogao pratiti veći broj gledatelja, iako se njih priličan broj okupio s vanjske strane ograde stadiona.
Uvjereni smo da bi nakon puno godina tribine Gradskog stadiona bile ispunjene, jer crikvenički nogomet definitivno doživljava renesansu.