1 - Ni desetak šansi nije bilo dovoljno nogometašima "Crikvenice" da zabiju gol
2 - Razočaranje domaćih nakon petog uzastopnog poraza
3 - Veselje nogometaša "Orijenta" nakon pobjede u Crikvenici

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

20. kolo: CRIKVENICA - ORIJENT 1919  0:2 (0:2)

Crikvenica, 1.4.2017. Gradski igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Vasiljević (Fažana). Pomoćni suci: Radovan (Rovinjsko Selo) i Biljuh (Marčana).
Strijelci: 0:1 Torić (1'), 0:2 Sablić (33').

CRIKVENICA: Srok, Merle (od 80' Kustić), Xheladini, Vukelić, Smojver, Frančišković, Rubčić (od 73' Mazzarolli), Kuna, Imamović, Butorac, Buršić (od 67' Pravdica).

ORIJENT 1919: Nicoletti, Baljak (od 67' Klenivšek), Hasičić, Andrić, Šestan, Sobotinčić, Turkalj, Mikulić (od 70' Sertić), Torić (od 76' Aščić), Sablić (od 46' Šarković, od 85' Vlizlo), Leskur.

Žuti kartoni: Xheladini i Imamović („Crikvenica“), Sablić i Torić ("Orijent").

Igrala se 48 sekunda utakmice kad su gosti s Krimeje postigli vodeći gol nakon odlične akcije u tri poteza – Baljak je odlično proigrao Turkalja na desnom krilu, a ovaj je idealno ubacio u kazneni prostor, gdje je s desetak metara Torić neometan glavom plasirao loptu u mrežu „Crikvenice“. Domaća obrana je sve ovo promatrala kao da su još uvijek na zagrijavanju, bez ikakve reakcije. Slijede napadi domaćih s tri izgledne šanse najprije za Imamovića, a onda za Buršića i Kunu, međutim rezultat se ne mijenja. Igra se vrlo živo i otvoreno s obje strane, pa i „Orijent“ ima svoje šanse, no Turkalj i Mikulić ne pogađaju gol. Crikveničani opet stvaraju prilike, međutim Imamović u dva navrata u 23. i 27. minuti ne uspijeva savladati danas odličnog Nicolettija.
U 32. minuti gosti povećavaju vodstvo na 2:0 – loptu je u šesnaestercu dobio Sablić, izborio je poziciju za udarac i pokraj Sroka plasirao loptu koja se od stative odbila u mrežu. Opet je domaća obrana mlako reagirala što ih je skupo koštalo.

U nastavku utakmice gledali smo izjednačenu igru, a prvo uzbuđenje uslijedilo je u 48. minuti kad je Kuna iz dobre situacije loptu uputio preko gola. Dvije minute potom domaći su tražili jedanaesterac nakon pada Buršića u kaznenom prostoru, ali sudac Vasiljević se nije oglasio. Slijedi velika šansa gostiju nakon greške Smojvera, međutim svoju je grešku odmah ispravio izbacivši loptu u korner. Domaći su penal dobili u 60. minuti, opet je u prodoru bio Buršić, nakon kontakta s domaćom obranom pada na par metara od gola, a sudac ovaj put uz prosvjede gostiju, pokazuje na bijelu točku. Jedanaesterac je izveo Goran Kuna, međutim Roberto Nicoletti je „pročitao“ njegovu namjeru i obranio udarac. U gužvi koja je uslijedila gostujući golman je obranio još dvije „mrtve šanse“ i najzaslužniji je što domaći nisu smanjili vodstvo.

Sve ovo kao da je demoraliziralo igrače „Crikvenice“ koji do kraja nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol gostiju. S druge strane nogometaši „Orijenta“ imali su još nekoliko šansi (Šarković i Sertić), no rezultat se do kraja nije promijenio.
Sve u svemu bila je to dopadljiva i sadržajna nogometna predstava, a „Orijent“ zasluženo odnosi bodovi iz Crikvenice. Lijepom nogometnom ugođaju pridonijeli su i brojni navijači „Crvenih s Krimeje“, njihovi „Red fuckersi“ koji su pjesmom i bodrenjem podsjetili domaću publiku da se za svoju momčad može i  - navijati.
- „Neka ne delamo i neka smo lačni, ma vavik volimo „Orijent“ sušački“ odzvanjalo je danas kraj Dubračine nakon pobjede „Orijenta“.
Najbolji u redovima „Crikvenice“ bili su Frančišković i Xheladini, kod gostiju je najbolji bio sjajni golman Robero Nicoletti.