Nogometaši "Crikvenice" u pobjedničkom ritmu

1 - Josip Buršić
2 - Amir Mašić

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

2. kolo: NAPRIJED - CRIKVENICA  1:4 (1:2)

Hreljin, 4.9.2021. Igralište na Lonji. Gledatelja: 100. Sudac: Luka Milković (Viškovo)

Strijelci: 0:1 Šarković (11’), 1:1 Pleše (30’), 1:2 Buršić (42’), 1:3 Vidović (58’), 1:4 Buršić (61’).
Žuti kartoni: Kružić, Vukajlović, Tomljanović, Radošević ("Naprijed"), Bogdanić, Mazzarolli ("Crikvenica").

NAPRIJED: Ciani, (od 80’ Bruketa), Simanović, Leskur, Vukajlović, Radošević (od 71’ Bobošević), Begić, Biškupović (od 71’ Barišić), (od 46’ Drenik), Tomljanović.

CRIKVENICA: Baričević, Merle, Prpić, Mazzarolli, Vidović, Antanasković (od 68’ Barac), Butorac (od 81’ Filipović), Bogdanić, Mašić (od 62’ Suden), Šarković (od 81’ Rubčić), Buršić.

Po lijepom i sunčanom vremenu na Lonji je odigrana utakmica drugog kola 3. HNL-zapad . Igrana je sa  gledateljima koji su mogli na stadion uz potvrde o cijepljenju, a oni ostali koji ih nisu imali, kao i navijačka skupina "Nevera" iz Hreljina ostali su van ograde i bučno bodrili svoje ljubimce. No, to im nije pomoglo, jer su gosti iz Crikvenice dominirali terenom svih 90 minuta.
Iako  su prvo poluvrijeme bili u malom grču, konačni rezultat je pravi pokazatelj stanja na terenu. Nogometaši "Naprijeda" su sve pokušali ne bi li iznenadili goste, ali dobra motiviranost i borbenost su premalo za nivo na kojem se nalazi momčad "Crikvenice".
Već u prvoj minuti zaprijetili su preko ponajboljeg igrača Vukajlovića kojeg je prekršajem zaustavio Mazzarolli i zaradio (prestrogo) žuti karton koji ga je opteretio u nastavku utakmice.
Potom se redaju prilike gostiju u 3. i 5. minuti, da bi u 11. minuti i poveli. Josip Buršić ponajbolji gostujući pojedinac krade jednu loptu i proigrava Mašića koji lijepim pasom ubacuje za Šarkovića, a ovaj još ljepše pogađa suprotni kut Ciania za vodstvo "Crikvenice".
Mogli su Crikveničani povećati vodstvo u 13. minuti, Vidović iz kornera gađa glavu kapetana Butorca koji prebacuje gol. Domaćin uzvraća u 18. minuti iz slobodnog udarca iz kojeg Vukajlović pogađa vratnicu.
Mogla je "Crikvenica" do povećanja vodstva u 25. minuti kada Merle iz auta pronalazi, čiji udarac glavom domaći golman Ciani brani.
U 30. minuti domaćin dolazi do poravnanja rezultata iz prekida koje po pravilu izvodi Vukajlović. Ljevicom  pogađa stasitog Plešea koji pored zaspale obrane gostiju pogađa za 1:1. Ovaj gol probudio je Crikveničane koji ne gube glavu već imaju izgledne prigode preko Antanacskovića i Mašića u 34. i 35. minuti. Domaćin je zaprijetio u 40. minuti iz slobodnog udarca kada opet Vukajlović puca preko gola.
U 42. minuti bilježimo pravu majstoriju Frane Vidovića koji probija lijevu stranu, a njegov idealan centaršut Josip Buršić majstorskim volejem posprem u mrežu za 1:2
S tim rezultatom se otišlo na odmor da bi u drugom poluvremenu "Crikvenica" preuzela  još više inicijative, ne dozvolivši  domaćinu ništa osim dvije poluprilike u 73. i 75. minuti.
Treći gol "visi u zraku", a on je i stigao u 58. minuti kad Frane Vidovića idealno dodavanje Mašića majstorski posprema u mrežu. Na 1:4 nije se dugo čekalo. Ivan Butorac u 61. minuti dubinskom loptom izbacuje cijelu obranu domaćina, a brzonogi Buršić izbija sam ispred domaćeg golmana Cianija i postavlja konačni rezultat utakmice.
Imali su gosti priliku i u 68. minuti kada Domagoj Prpić zamalo puca glavom preko gola, a njajzreliju priliku imao je Buršić u 79. minuti kada na pas Bogdanića, pretrčava obranu "Naprijeda"  izbija pred  Cianija  koji brani njegov udarac i sprečava veći poraz domaćina.
Trener Lopac i danas je dao prilike mladim igračima Sudenu  (tridesetak minuta) i Barcu nešto manje, a ono što veseli i što je ohrabrujuće po crikvenički nogomet je ulazak desetak minuta prije kraja ulazak u igru još dvojice juniora Ivana Filipovića i Antonija Rubčića koji su uz prvu dvojicu budućnost Kluba.
Nogometaši "Crikvenice" su sa dvije pobjede opet odlično ušli u prvenstvo potvrdivši kako je ova momčad posložena za visoke domete.