Nogometaši "Crikvenice" u finalu županijskog Kupa

Goran Kuna, jedini strijelac na utakmici

POLUFINALE ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA

CRIKVENICA - KRK 1:0 (0:0)

Crikvenica, 28.3.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 110. Sudac: Linić (Dražice). Pomoćni suci: Balen i Bahun (Rijeka).
Strijelac: 1:0 Kuna (56' - 11m).

CRIKVENICA: Srok, Merle, Xheladini, Vukelić, Smojver, Frančišković, Rubčić, Butorac, Imamović (od 90' Pravdica), Kuna, Buršić (od 46' Mazzarolli).

KRK: Berković, Kovačević, Con, Čuturilo, Filip Fumić, Kurolt, Vidas (od 79' Nenadić), Josipović, Ismaili (od 46' Florijan Fumić), Nemetz, Brdar (od 63' Malinić).

Žuti kartoni: Imamović („Crikvenica“), Kovačević, Filip Fumić, Vidas („Krk“).

Loš start u proljetnom dijelu prvenstva nogometaši „Crikvenice“ kompenzirali su plasmanom u finale županijskog Kupa. Jučer su na svom terenu pobijedili momčad „Krka“, drugoplasiranu momčad 3. Hrvatske nogometne lige – zapad, koja je samom tom činjenicom bila favorit za pobjedu.
Međutim, gosti jučerašnjih 90 minuta nisu odigrali na očekivanoj razini, dapače „Crikvenica“ je bila ta koja je većim dijelom imala inicijativu. Bila je to utakmica s vrlo malo sadržaja, a jedinu pravu priliku u prvom dijelu imao je Buršić nakon odličnog proigravanja Kune u 28. minuti, no njegov je udarac gostujući golman uspio obraniti.
Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti – „Crikvenica“ je imala korner nakon kojeg je Buršić uputio udarac na gol, lopta je pogodila Cona u ruku i sudac Linić je dosudio jedanaesterac. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Goran Kuna. Golman Berković je otišao u desnu stranu, Kuna je loptu plasirao u lijevi kut i „Crikvenica“ je povela 1:0. Nekoliko minuta nakon toga uslijedila je odlična akcija Buršića i Xheladinija, ovaj proigrava Frančiškovića koji ne uspijeva povećati vodstvo domaćih.
U zadnjih dvadesetak minuta Krčani su pojačali pritisak u želji da dođu do izjednačenja, međutim nisu stvorili ni jednu pravu šansu za postizanje gola. Domaća obrana predvođena sigurnim golmanom Srokom odigrala je utakmicu bez greške, jednako dobro odigrao je i ostatak momčadi, tako da je pobjeda „Crikvenice“ sasvim zaslužena.
U finalu Kupa „Crikvenica“ će na Rujevici igrati protiv „Halubjana“ koji je u drugom polufinalnom susretu pobijedio „Grobničana“ rezultatom 2:0.
Nakon ove pobjede naši nogometaši s puno više optimizma mogu očekivati subotnju utakmicu protiv „Orijenta 1919“ u Crikvenici u 5. kolu proljetnog dijela prvenstva.