Nogometaši "Crikvenice" posljednji nakon prvog dijela sezone

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

13. kolo: VINODOL - CRIKVENICA 3:1 (1:0)

Novi Vinodolski 19.11.2022. Igralište Bahalin. Gledatelja:200. Sudac: Rožman (Rijeka). Pomoćni suci: Kukuljan (Podkilavac) i Marušić (Matulji).

Strijelci: 1:0 Brdar (35’), 2:0 Grbac (56’), 2:1 Petrinović (63’), 3:1 Nekić (67’).
Žuti kartoni: Smolčić, Krmpotić, Luiz Felipe, Tomić, Vidović ("Crikvenica").

VINODOL: Baričević, Rubčić, Lenac, Brdar, Filipović, Buršić (od 86’ Dedić), Grbac (od 77’ Tonković), Nekić (od 86’ Butković, Tomić, Kosić, Buljat (od 68’ Belobrajdić).

CRIKVENICA: Dizdar, Smolčić, Roganović, Tomić, Luiz Felipe, Mišljenčević (od 86’ Javorić), Krmpotić (od 69’ Filipović), Petrinović, Vidović, Hrmić (od 75’ Deželin ), Preni.

Utakmicom između "Vinodola" i "Crikvenice" završen je prvi dio sezone 2022./23. za naše nogometaše, koji će proljetni nastavak dočekati na posljednjem mjestu ligaške ljestvice.

Nogometaši "Vinodola" i "Crikvenice" po prohladnom, ali dealnom vremenu za igranje, jučer su pred dosta gledatelja na Bahalinu odigrali posljednje 13. kolo Treće NL - zapad. Susjedski, uvijek zanimljivi derbi dva velika rivala otišao je na stranu domaćina, koji je u ovom jesenskom dijelu slovio kao najveći kandidat za osvajanje prve pozicije na ljestvici. Međutim, iako s kvalitetnim rosterom igrača vodeću poziciju prepustili su "Krku" za kojim su ostali u minusu sedam bodova.
Gosti iz Crikvenice s "poznatim" problemima na start ligaške sezone pri kraju prvenstva uspjeli su poboljšat i i konsolidirati svoje redove te sličiti na momčad. To se jučer osjetilo i vidjelo na terenu gdje su uspijevali parirati jačem i boljem domaćinu ,tako da su gledatelji mogli uživati u zanimljivoj, borbenoj i sadržajnoj utakmici.
Domaćini su prvi zaprijetili preko Željka Tomića koji je danas bio "alfa i omega" u sredini terena. U 3. minuti Tomić je lukavo izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane, umjesto ubačaja gađao je golmanov desni kut, ali prijetnju kroti golman Dizdar. Isti je u 7. minuti spasio sigurni pogodak Brdara. Nakon ubačaja s lijeve strane osmica domaćina poteže volej, lopta ide pod prečku koju, na nevjericu novljanskih navijača, Dizdar brani. Gosti bezuspješno prijete preko kapetana Vidovića u 13. minuti. Na drugoj strani domaćin ima priliku preko Rubčića koji dobro puca glavom, a Dizdar opet brani.
U 19. minuti siguran pogodak gostiju spasio je domaći vratar i trener Igor Baričević. Vidović i Petrinović odigrali su pas iz prve izbacivši Petrinovića u mat-poziciju. kada se očekivao gol za vodstvo gostiju Baričević je čudesnom refleksnom reakcijom spasio svoja vrata.
Domaćin jak na sredini terena gdje su uz Željka Tomića dominirali, agilni i opasni po gol Matija Brdar i Sanjin Grbac te ime vrijedno spomena - mladi sedamnaestogodišnjak Matej Nekić.
Za sina bivšeg crikveničkog nogometaša Ronalda Nekića moglo bi se na ovim prostorima čuti velike stvari. Uz red , rad i disciplinu mogao bi daleko dogurati i napraviti nogometnu karijeru.
Novljanska središnjica terena stvarala je dosta problema gostima koji su čvrstom i muškom igrom prekidali domaćina, što glavni sudac nije baš tolerirao. Igrala se 35. minuta kada je domaćin dobio lako dosuđeni slobodni udarac na oko 20 metara. Loptu je namjestio Brdar i pogodio u živom zidu obrambenog igrača "Crikvenice" od kojeg se lopta odbija u mrežu za vodstvo domaćina od 1:0 u prvom poluvremenu.
Drugo poluvrijeme započinje prijetnjom domaćina i udarcem Željka Tomića iz daljine pored gola. Početkom drugog poluvremena trgnuo se i Buršić koji je postao okomit i opasan za goste po lijevoj strani.
Domaćin dolazi u vodstvo u 56. minuti iz slobodnog udarca. Loptu namješta i preskače Željko Tomić, da bi udarac izveo Sanjin Grbac. Lopta pogađa živi zid i vraća se na ponovljeni udarac za Grbca koji pogađa gostujućeg igrača od kojeg lopta završava u mreži za 2:0 domaćih
Gosti ne posustaju , a u 63. minutu dolaze do smanjenja rezultata. Toni Petrinović iskoristio je nesporazum domaće obrane i pogodio za 2:1. Kada je izgledalo da bi "Crikvenica" mogla doći do povoljnog rezultata, "Vinodol" rješava utakmicu. Gpet je gol pao nakon prekida igre, ubačaj iz kornera na drugoj stativi dočekao je neometan Matej Nekić i glavom pospremio za krajnji rezultat 3:1 .
Gosti su zaprijetili u 70. minuti preko Tonija Petrinovića čiji udarac ide tik uz vratnicu. U 85. minuti Buršić je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu za Željka Tomića koji iz idealne pozicije pogađa vratara Dizdara.
Do kraja utakmica je protekla u čekanju zadnjeg sučevog zvižduka, koji je označio kraj jesenskog dijela prvenstva.