Nogometaši "Crikvenice" pobjedom ušli u novo prvenstvo

1 - Antonio Mazzarolli i Martin Bogdanić

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

1.  kolo: CRIKVENICA – PAZINKA 2:0 (1:0)

Crikvenica, 28.8.2021. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Šantić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Mazzarolli (34′), 2:0 Antanasković (51′).
Žuti karton: D. Žgomba (Pazinka).

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Butorac, Imeraj (od 67′ Suden), Merle, Mašić (od 88′ Filipović), Antanasković (od 81′ Rubčić), Vidović, Barac (od 46′ Šarković).
PAZINKA: Denić, Pavat, Rojnić, Križanac (od 54′ Videkić), Maružin, Matika, Rabar, Tanković (od 83′ A. Žgomba), Ivetac, D. Žgomba, Ban (od 46′ Mogorović).

Na otvaranju nogometne sezone pod Kotorom, po vjetrovitom i hladnom vremenu za ovo doba godine. nogometaši „Crikvenice“ pokazali su da će i ove sezone visoko kotirati i biti kandidat za osvajanje naslova prvaka.
Domaćin danas nije mogao računati na još uvjek ozlijeđenog veznjaka Alilovića, kartoniranog golgetera Buršića i pričuvnog vratara Manestra, dok su gosti  doputovali bez kartoniranog Pinčana te ozlijeđenih Krajcara i Babića.
„Crikvenica“ je prva zaprijetila u 11. minuti kad je kapetan domaćih Ivan Butorac iz izgledne prilike pucao  po sredini gola pogodivši golmana Denića. Gosti se nisu došli pod Kotor braniti, pa su u prvom dijelu imali izgledne situacije za aktivniji rezultat. Njihov najopasniji igrač Andrea Maružin je u 21. minuti bio u dobroj prilici, ali nije uspio nadmudriti staloženog domaćeg golmana Igora Baričevića. Domaćin potom prijeti preko prodornog Mašića koji je u 27. minuti opasan po gol gostiju, a opasan je i  Bogdanić u 30. minuti koji iz dalekometnog slobodnog udarca šalje loptu pod gredu, a golman Denić je izbacuje u korner.
Na drugoj strani gosti u 33. minuti ne koriste idealnu priliku, ali to nije propustila domaća momčad koja u 34. minuti dolazi do vodstva. Imeraj je idealno uputio centaršut za Mazzarollija koji loptu jakim poluvolejem  majstorski  posprema u mrežu.
Mogli su gosti u 35. minuti ozbiljnije ugroziti domaćina, a najveću priliku nisu iskoristili u 38. minuti kada je sudac Šantić dosudio prestrogo (i malo pod pritiskom gostiju) kazneni udarac. Međutim, Maružin penal nije iskoristio, slabo je zahvatio loptu i poslao je pored vratiju Baričevića.  Za  kraj prvog poluvremena u 45. minuti Frane Vidović iz daljine šalje loptu tik iznad grede.
Na početku drugog poluvremena kod gostiju u igru ulazi Mogorović umjesto Bana, a kod domaćina nakon duže pauze zbog ozljede ulazi Šarković, umjesto danas zapaženog i dobrog crikveničkog stopera Domagoja Barca. Ta izmjena je donijela taktičke promjene kod domaćih - povlačenje Mazzarolija u zadnju liniju i postavljanje Šarkovića visoko prema naprijed.
U 50. minuti Domagoj Prpić je na sredini terena najprije izgubio loptu, pa je svojom borbenošću  osvojio i onda majstorski pronašao Atanaskovića. Ovaj prima loptu, fintom izbacuje  dva igrača i pored nemoćnog golmana Denića poentira za 2:0.
Gosti od tada postaju manje opasni, pokušavaju nešto više napraviti kontranapadima, ali domaćin rutinirano igra i ne dozvoljava im previše inicijative. „Crikvenica“ je preko Imeraja i Vidović mogla u 63. i 65. minuti povećati vodstvo, ali u tome nije uspjela. Igra domaćina postaje još tečnija ulaskom u igru mladog Marcela Sudena u 67. minuti,  koji je s nekoliko dobrih poteza dao do znanja kako se radi o vrlo talentiranom nogometašu. U 69. minuti Vidović iz kornera pronalazi Šarkovića koji glavom puca iz blizine, ali Denić čudesno spašava siguran pogodak.
Imao je domaćin prilike u 75. i 85. minuti, a najveću je propustio u 86. minuti Antonio Rubčić koji je s par metara poslao loptu preko gola. Još je u 90. minuti danas ponajbolji nogometaš „Crikvenice“ Martin Bogdanić iz daljine zamalo prebacio gol.
Sve u svemu „Crikvenica“ je rutinirano došla do pobjede. Stvorena je jaka momčad s vrlo kvalitetnim pojedincima, ali ono što je i možda važnije i jako dobra klapa, tako da se nakon utakmice opet čula pjesma iz domaće svlačionice. A sve to su preduvjeti za visoke domete kojima ova momčad „Crikvenice“ stremi.