Nogometaši "Crikvenice" nastavili s pobjedama

3 - Amir Mašić
4 - Hasan Husejnović

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

5. kolo: CRIKVENICA – POMORAC 1921 2:0 (1:0)

Crikvenica, 25.9.2021. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Mateo Čalić (Marčana).
Strijelci: 1:0 Mašić (11’), 2:0 Bogdanić (85’).
Žuti kartoni: Merle („Crikvenica“), Šprem-Veljavečki, Dorčić („Pomorac 1921“).
Crveni karton: Mendrila (79’- drugi žuti).
CRIKVENICA: Baričević, Merle, Prpić, Mazzarolli, Antanasković, Bogdanić, Butorac, Šarković (od 87’ Filipović), Mašić, Imeraj (od 80’ Rubčić), Buršić (od 68’ Husejnović ). Trener: Tomislav Lopac
POMORAC 1921: Šestan, Stranić (od 70’ Vinković), Šprem-Veljavečki, Božanić (od 85’ Maulana), Sobotinčić (od 70’ Dželalija), Žeželj, Dorčić, Ende, Muminović (od 85’ Alić), Mendrila. Trener: Vladimir Jerić.

Nakon više godina na stadionu kraj Dubračine Crikveničani i Kostrenjani odigrali su ligašku utakmicu, u kojoj su bolji bili domaćini i tako nastavili pobjednički niz od sada već 5 uzastopnih pobjeda u novoj prvenstvenoj sezoni.
Dok se „Pomorac 1921“ polako vraća na pozicije koje je nekada imao, nogometaši „Crikvenice“ igraju najbolji nogomet u novijem razdoblju bogate klupske povijesti. Potvrdili su to i u jučerašnjoj utakmici, doduše ne tako lepršavo kao u prethodnim utakmicama, ali zato vrlo učinkovito.
U prvom poluvremenu „Crikvenica“ je bila izrazito bolja, a svoju je nadmoć kapitalizirala golom Mašića u 11. minuti nakon što ga je nesebično poslužio Buršić. Prije toga Buršić je nakon asistencije Mašića i sam mogao zabiti, ali je njegov udarac iz izgledne prigode završio preko gola.
Domaći su imali još 3-4 jako dobro prilike, najprije Mašić koji je propustio realizirati dobar Šarkovićev ubačaj, a onda je dva puta u šansi bio i Imeraj, ali ni on nije bio precizan. Iskazao se i gostujući golman Šestan, dvaput je zaustavio pokušaje Mašića i Buršića tako da je „Crikvenica“ na poluvremenu vodila samo 1:0. S druge strane domaći golman Baričević nije uopće imao posla.
U drugom poluvremenu nogometaši „Pomorca 1921“ su se oslobodili pritiska „Crikvenice“ pa smo gledali izjednačenu igru, uglavnom između dva šesnaesterca. Gosti su dvaput ozbiljno zaprijetili iz kontranapada, ali je Baričević bio siguran. Opasan je za gostujući gol bio udarac Bogdanića iz slobodnjaka, no lopta je zamalo prohujala kraj stative.
Strepili su domaći navijači do same završnice, vodstvo od 1:0 nije bilo garancija pobjede, ali sve je riješeno u 85. minuti. Mladi Barac osvojio je loptu pred gostujućim šesnestercem i asistirao Bogdaniću koji je s desetak metara zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:0. Posao domaćima olakšan je prije toga kad je u 79. minuti isključen Mendrila, dobio je drugi žuti zbog grubog prekršaja na Mazzarolliju. Bez njega gosti više nisu bili toliko opasni u napadu i „Crikvenica“ je utakmicu mirno privela kraju.
Zabilježit ćemo i prvi nastup Hasana Husejnovića u dresu „Crikvenice“, prinova iz zeničkog „Čelika“ trebala bi biti pojačanje u nastavku prvenstva.
Bila je to utakmica u kojoj je „Crikvenica“ ostvarila svoj cilj, došla je do nova tri boda, novo veće iskušenje slijedi sljedeće nedjelje kad u Crikvenici gostuju trećeplasirani „Novigrad“.