Nogometaši "Crikvenice" nakon devete pobjede vodeći s 5 bodova prednosti

1 - Jeton Imeraj i Domagoj Prpić nakon devete pobjede
2 - Jeton Imeraj

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

10. kolo: CRIKVENICA – RUDAR TRANS EURO 3:0  (0:0)

Crikvenica, Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Rožman (Rijeka). Pomoćni suci: Balen (Rijeka) i Pjevac (Delnice).
Strijelci: 1:0 Šarković (57', 2:0 Mašić (65'), 3:0 Imeraj (69')
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Butorac, Šarković (od 83' Filipović), Buršić (od 69' Husejnović), Imeraj (od 80' Rubčić), Merle, Mašić (od 80' Suden), Antanasković.
RUDAR TRANS EURO: Tony Macan, Načinović, Giljanović,  Ivan Macan, Juračić (od 55' Ban), Golja (od 85' Franković), Licul, Van Wey (od 83. Malkić), Boucaux (od 83' Pavlović), Kurtić (od 69. Hrvat), Stepčić.

Nogometaši „Crikvenice“ nastavljaju pobjednički niz, danas su s uvjerljivih 3:0 savladali momčad „Rudara Trans Eura“ iz Labina. Ova  momčad na putu je da se imena prve jedanaestorice upamte kao jedan od najboljih sastava u novijoj povijesti crikveničkog nogometa. Na svakoj poziciji je odličan igrač, a vodi je također odličan trener Tomislav Lopac. Iz utakmice u utakmicu potvrđuju da su najbolja momčad lige, već sada imaju 5 bodova prednosti ispred drugoplasiranog „Jadrana-Poreča“.
Današnja utakmica protiv gostiju iz Labina je u prvom poluvremenu bila dosta izjednačena, gosti su se predstavili kao kvalitetna momčad koja se u Crikvenicu došla nadigravati, s visokim pritiskom na zadnju liniju „Crikvenice“. „Crikvenica“ je ipak bila konkretnija prema golu, u 4. minuti je snažno ali neprecizno zapucao Mazzarolli, jednako kao i Merle nešto kasnije. U 30. minuti lijepu priliku propušta Buršić nakon akcije Imeraja, njegov je udarac skrenut u korner, nakon kojeg je Butorac bio zamalo kratak u pokušaju da zahvati loptu. Gosti su dobru priliku imali u 36. minuti kad je Načinović s nekih 5-6 metara neometan pucao preko gola.
U zadnjih 5 minuta prvog dijela „Crikvenica“ je bila nadomak vodstvu, najprije je Mazzarolli izmijenio dupli pas s Imerajem i pucao zamalo kraj gola, a onda je Imeraj pogodio stativu i na poluvrijeme se otišlo s 0:0.
U nastavku su prvi zaprijetili gosti, opasan pokušaj Stepčića je odbio Baričević, a u nastavku akcije u šansi je bio Golja, ali je i njegov udarac Baričević ukrotio. Pokazalo se da gostujući nogometaši ne mogu držati visok ritam utakmice, vjerojatno je kup- utakmica koju su igrali u srijedu protiv „Istre“ na njima ostavila traga.
Domaći nogometaši ubacuju u višu brzinu i postižu 3 gola u 12 minuta. Za vodeći pogodak zaslužni su Imeraj i Šarković koji glavom iz blizine nakon kornera posprema loptu u mrežu. Drugi gol djelo je golgetera Mašića koji se na rubu šesnaesteraca varkom oslobodio svog čuvara i zatim rutinirano pogodio donji lijevi kut gola „Rudara“. Treći gol plod je suradnje Šarkovića i Imeraja, ovaj put strijelac je Imeraj koji je ljevicom zatresao Macanovu mrežu.
Nakon ova tri gola utakmica je ušla u mirnije vode, gostima je bilo jasno da neće izbjeći poraz, a „Crikvenica“ se zadovoljila vodstvom od 3:0, tako da u zadnjih dvadesetak minuta nije bilo novih uzbuđenja.
Bilo je to još jedno lijepo nogometno poslijepodne u Crikvenici, s puno zadovoljstva koje su simpatizerima pružili nogometaši trenera Lopca.
U sljedećem kolu igra se derbi u Poreču između „Jadrana“ i „Crikvenice“.