Nogometaši "Crikvenice" na korak do osvajanja naslova prvaka!

25. kolo: VINODOL - CRIKVENICA  0:1 (0:1)

Novi Vinodolski 21.5.2022. Igralište Bahalin. Gledatelja: 400. Sutkinja: Sabrina Bolić (Zagreb). Pomoćnici: Gordana Krušić (Gradec) i Danijel Tonković (Otočac).

Strijelac: 0:1 Šarković (35')

Žuti kartoni: A. Petrinović ("Vinodol"), Antanasković, Imeraj ("Crikvenica")

VINODOL: Godinić, Mendrila (od 60' N. Peričić), Hrmić, A. Petrinović, Lenac (od 46' T. Petrinović), Filipović, Nemetz (od 60' Buljat), Šanić (od 67' Brdar), Zrilić, Tomić, L. Peričić (os 68' Tonković).

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Butorac, Šarković (od 70' Adnan Mašić), Buršić, Imeraj, Burčul, Amir Mašić (od 70' Vukajlović), Antanasković

Sve se poklopilo nogometašima "Crikvenice"!. Pobijedili su "Vinodol" u Novom Vinodolskom, a "Jadran" je u Poreču odigrao 0:0 protiv "Novigrada", tako da je "Crikvenica" preuzela vodstvo na ligaškoj ljestvici.
Prije zadnjeg kola naši nogometaši imaju bod više od Porečana, a u zadnjoj utakmici u Crikvenici dočekuju momčad "Buja". Znači, u svojim rukama drže odluku u naslovu prvaka, ne ovise o drugim rezultatima. Bolje nije moglo!

Utakmica između „Vinodola“ i „Crikvenice“ odigrana je u ambijentu dostojnom susjedskog derbija, pred velikim brojem gledatelja, a već prije nogometaša nadmetanje su na tribinama počele navijačke skupine „Matkovići“ i „Bura“. Jedino što nije išlo u prilog igračima na terenu je vrućina, a osjetna je bila i nervoza zbog važnosti ove utakmice.
„Crikvenica“ je zaprijetila već na samom početku utakmice, opasnost nakon slobodnog udarca Mašića domaća obrana je uspjela otkloniti. U 7. minuti u šansi je bio Zrilić, ali nije uspio savladati Baričevića, jednako kao ni Bogdanić domaćeg golmana Godinića kada je u 21. minuti dobro pucao pod prečku s nekih tridesetak metara.    Utakmica je potom ušla u mirnije vode, igralo se s puno opreza, a onda je „Crikvenica“ postigla gol.
Igrala se 35. minuta Bogdanić je  odličnom dubinskom loptom proigrao Šarkovića koji je preciznim udarcem zatresao mrežu „Vinodola“. Do poluvremena šansi za postizanje gola više nije bilo, a u nastavku utakmice „Vinodol“ je odlučnije krenuo s nakanom da dođe do izjednačenja.
Međutim, nogometaši „Crikvenice“ su znalački kontrolirali utakmicu i nisu dopustili domaćima da ozbiljnije zaprijete Baričeviću. Uz to je opasni dvojac Josip Buršić – Amir Mašić stvorio nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali je na kraju utakmica završila 0:1, upravo onako kako su igrači i navijači „Crikvenice“ priželjkivali.
I na ovoj utakmici „Crikvenica“ je imala veliku podršku navijačke skupine „Matkovići“. Njihovo formiranje daje novu dimenziju uspješnoj crikveničkoj nogometnoj priči, koja bi novu slavljeničku epizodu trebala imati sljedeće subote u Crikvenici.