Nogometaši "Crikvenice" i "Nehaja" podijelili bodove

1 - Treneri Nehajev Svast i Siniša Mihić

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

16. kolo: CRIKVENICA – NEHAJ 1:1 (0:1)

Crikvenica, 28.3.2021. Gradski stadion. Sudac: Komesar (Zagreb). Pomoćni suci: Pranjić i Šarić (Dugo Selo).
Strijelci: 0:1 Budan (17'), 1:1 Šarković (85' – 11m)
Žuti kartoni: Merle i Mazzarolli („Crikvenica“)
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović, Butorac, Buršić, Merle, Suden (od 60' Fumić ), Mašić (od 63' Šarković), Antanasković. Trener: Siniša Mihić.
NEHAJ: Herman, Pejanović, Brnja, Hodak, Filipović, Tin Lagumdžija, Tomac (od 75' Ajdini), Dan Lagumdžija, Budan (od 86' Papić), Vuković (od 60' Hodak), Vukelić (od 86' Svast). Trener: Nehajev Svast.

Susret starih rivala nogometaša „Crikvenice“ i „Nehaja“ u 16. kolu 3. HRL – zapad završen je podjelom bodova.
Na kraju i jedni i drugi mogu biti jednako zadovoljni kao i nezadovoljni neriješenim rezultatom. Naši nogometaši zato što su i nakon 16 odigranih ligaških utakmica neporaženi i što su uspjeli izjednačiti u finišu utakmice, a Senjani zato što su lideru u gostima uzeli bod. Nezadovoljstvo mogu naći u tome da je „Crikvenica“ koja pretendira biti ligaški prvak na domaćem terenu propustila pobijediti, a „Nehaj“ u tome što je veći dio utakmice bio u vodstvu, da bi pred kraj utakmice iz penala dobio izjednačujući gol.
Bilo kako bilo, Crikveničani i Senjani su odigrali zanimljivu utakmicu s malo izglednih prilika za postizanje golova. „Nehaj“ je poveo u 17. minuti iz prve prave akcije pred domaćim golom. Akciju je na centru započeo Pejanović, Tin Lagumdžija je poveo polukontru i proslijedio dodavanje koje odlično propušta Dan Lagumdžija za Budana koji je bio u boljoj poziciji na vrhu šesnaesterca. Budan potom po zemlji plasira loptu kraj nemoćnog Baričevića za 0:1.
Mogla je „Crikvenica“ izjednačiti dvije minute kasnije, ali je nakon ubačaja Antanaskovića iz slobodnjaka Buršić loptu stigao samo očešati glavom i prilika je propala. U 32. minuti je kapetan domaćih Butorac s nekih 25 metara uputio lukav udarac koji je išao ispod prečke, ali je golman Herman paradom izbacio loptu u korner.
U prvom dijelu Senjani su pokazali više, bili su žustriji u duelima i taktički bolje postavljeni. To ne čudi kad se zna da je momčad „Crikvenice“ u prvom dijelu sezone vodio Nehajev Svast, sadašnji trener „Nehaja“ i poznaje „u dušu“ svakog igrača.
U nastavku su prvi zaprijetili domaći, Merle je u 52. minuti pucao po zemlji, Herman je kratko odbio loptu, stvorila se gužva i gosti su raščistili situaciju. Od 75. minute i izlaskom iz igre opasnog Tomca „Crikvenica“ je sve više pritiskala u nakani da dođe do izjednačenja.
Gosti su se zatvorili, međutim njihova je obrana pala u 85. minuti. Najprije je u gostujućem kaznenom prostoru srušen Alilović, domaći su tražili penal, ali je sudac Komesar dosudio samo korner. Nakon kornera se stvorila gužva, lopta je došla do Prpića kojeg ruši Ajdini i sudac sada pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator penala bio je najbolji strijelac „Crikvenice“ Šarković i rezultat je izjednačen za 1:1.
Do kraja utakmice još je zaprijetio Vukelić, ali je njegov mlaki udarac sigurno zaustavio Baričević.
Podjela bodova je na kraju i najpravedniji ishod ove dinamične utakmice.