Nesretan poraz rukometaša "Mornara-Crikvenica"

2. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – METKOVIĆ MEHANIKA 24:25 (9:15)

Crikvenica, 3.10.2020. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina).
MORNAR-CRIKVENICA: Mataija, Dragičević, Lušić 8, Čupić 1, Derossi, Andreškić 1, Pikec 8, Smojver 2, Viskić 1, Pičuljan 2, Mijić, Potočnjak 1, Stupar, Turčinov, Domijan, Jonjić.
METKOVIĆ MEHANIKA: Ilić, Jakić, Ćavar 1, Cvitanović, Ćužić 4, Krešić, Gnječ 1, Bošković 1, Kozina, Jurković 7, Milas, Čupić, Marević 7, Jurić, Bezer 4.

Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 4'. „Metković Mehanika“: 10'.
Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“ 3 (6); „Metković Mehanika“: 2 (2).

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ poraženi su sinoć od „Metković Mehanike“ u 2. kolu 2. HRL-jug na svom parketu, u uvjetima koji su bili na rubu regularnosti. Naime, uslijed obilne kiše koja je padala, prokišnjavao je krov Gradske sportske dvorane, pa je mokar i sklizak parket bio opasan za rukometaše. Međutim, zahvaljujući angažmanu vrijednih dječaka iz podmladka koji su stalno brisali parket, utakmica je privedena kraju. Dječaci koji su brisali parket bili su u terenu cijelo vrijeme, gotovo kao i rukometaši i zaslužuju sve čestitke za trud.
Također, utakmica je odigrana u skladu s epidemiološkim mjerama, sjedalice u dvorani bile su označene i gledatelji su bili na propisanom razmaku.
Sama utakmica imala je dva lica, u prvom poluvremenu dominirali su gosti iz Metkovića koji su nakon početnog vodstva u 16. minuti stekli prednost od 5 golova razlike (4:9). U tom razdoblju odlično je branio njihov golman Kozina, a napadom je uspješno dirigirao Ćužić. Uz to, naši rukometaši nisu iskoristili čak 3 sedmerca, udarci Lušića i Stupara završili su na stativi i prečki, a jedan je udarac Kozina obranio. Na golu Crikveničana opet je odličan bio Viskić, a uspio je u 10. minuti i postići gol sa svoje polovice, kad su Metkovci bili bez golmana.
Na kraju prvog poluvremena gosti su imali 6 golova prednosti (9:15) i malo tko u dvorani je vjerovao da će doći do preokreta.
Ali, od početka drugog poluvremena naši rukometaši su odlučnom i vrlo požrtvovnom igrom malo-pomalo počeli smanjivati rezultat. U napadu su bili odlični Lušić i Pikec, a obrana je funkcionirala sve bolje. Visoki izlasci Potočnjaka i obrane Viskića, poremetili su napade gostiju, koji su u dvadeset minuta nastavka postigli samo 5 golova.
Naši rukometaši izjednačenje su dohvatili golom Pičuljana u 51. minuti, ali gosti ubrzo opet odlaze na 2 gola prednosti (20:22), a domaće je poremetio i izlazak Čupića zbog isključenja. Moral naših rukometaša je bio na zavidnoj visini, u 55. minuti opet dolaze do izjednačenja (22:22) i ulazi se u neizvjesnu završnicu utakmice.
U 59. minuti Lušić sigurno realizira sedmerac za 24:24, no Jurković brzo dovodi goste u vodstvo 45 sekundi prije kraja utakmice. Naši rukometaši imaju napad za izjednačenje i u zadnjim sekundama Marko Pikec opet uspijeva probiti krilo i pucati, ali lopta odlazi pokraj gola, te utakmica završava 24:25.
Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ zaslužili su barem neriješeno nakon odličnog drugog poluvremena i velikog zalaganja, a posebno je Marko Pikec svojom odličnom igrom zaslužio da mu zadnja lopta uđe u gol. Vratit će mu se to drugom prilikom, sport je na koncu uvijek pravedan, a Marko je veliki potencijal koji će sigurno napraviti rukometnu karijeru.
U redovima „Mornara-Crikvenica“ i ovu je utakmicu vrhunski odigrao Oliver Lušić (on i Pikec su postigli 12 od 15 golova domaćih u drugom poluvremenu), a posebno imponira njegova borbenost kojom motivira ekipu. I ovu je utakmicu s 15 obrana obilježio Tino Viskić.
Unatoč porazu našim rukometašima ne možemo naći zamjerke, dali su sve od sebe, a s ovakvim pristupom u narednim utakmicama doći će i bodovi.