12. kolo: KOZALA – MORNAR-CRIKVENICA 27:29 (15:16)

Rijeka, 20.2.2021. Dvorana „Dinko Lukarić“. Bez gledatelja. Suci: Kasunić i Nikolovski (Karlovac).

KOZALA: Baldo 1, Braut 3, Deželjin 1, Balas, Devčić, Kokan 3 (2), Kezić, Dizdar 5, Velenik, Tomaš 9 (2), Vujović, Jeličić, Schlagenhauf 1, Mikuličić 4, Potočnjak, Loparac.
MORNAR-CRIKVENICA: Viskić, Oroši, Dino Derossi, Vito Derossi, Huljina, Pikec 11, Jonjić, Pičuljan 1, Mijić, Medvedec 1, Stupar, Turčinov, Domijan, Čupić 3, Matejčić 6, Lušić 7 (3).

Sedmerci: „Kozala“: 6 (4); „Mornar-Crikvenica“:4 (3).
Isključenja: „Kozala“: 4'; „Mornar-Crikvenica“: 16'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ napokon su ostvarili prvenstvenu pobjedu, a zvuči pomalo nevjerojatno da im je to zadnji put uspjelo prije punih 15 mjeseci, kad su u Crikvenici 17.11.2019. slavili protiv „Senja“ rezultatom 22:18. Od tada pa do danas nisu nikoga pobijedili, u sljedećih 19 utakmica nanizali su isto toliko poraza i sada je napokon toj crnoj seriji došao kraj.
Pobjeda je došla u pravom trenutku, u prvoj utakmici nastavka prvenstva, u koje su naši rukometaši ušli s namjerom da daju sve od sebe kako bi sačuvali prvoligaški status. Na parket dvorane na Kozali tako je istrčala crikvenička momčad u kojoj su uz standardne Lušića, Pikeca, Viskića, Pičuljana i Domijana bili povratnici Čupić, Huljina, Matejčić, Medvedec i Dino Derosssi. Odmah se vidjelo da je to puno jača momčad „Mornara-Crikvenica“ u odnosu na onu koja je odigrala prvi dio sezone.
U prvom poluvremenu utakmica je bila dosta izjednačena, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu sve do 25. minute kad se naši rukometaši prvi put odvajaju na 3 gola razlike (12:15). S dva uzastopna gola Tomaša „Kozala“ smanjuje na 14:15, da bi se na kraju na odmor otišlo s vodstvom „Mornara-Crikvenica“ od 15:16. Odlično je prvo poluvrijeme odigrao Marko Pikec koji je u tom razdoblju postigao 6 golova.
Pikec je golom u 31. minuti otvorio drugo poluvrijeme, nakon čega je uslijedilo razdoblje u kojem su naši rukometaši potpuno nametnuli svoj ritam igre. Iskusno i strpljivo kontrolirali su utakmicu te su u 43. minuti imali prednost od 4 gola (19:23), koja je u 21. minuti narasla na visokih +5 (21:26).
I kada je izgledalo da će naši rukometaši rutinirano utakmicu privesti kraju, uslijedila je serija domaćih koji su u 57. minuti uspjeli doći na samo gol zaostatka (26:27). Ipak u sljedećem napadu opet pogađa Pikec, a u zadnjem napadu precizan je i Medvedec za konačnu pobjedu „Mornara-Crikvenica“ od 27:29. U vrlo važnoj pobjedi naših rukometaša najbolji je bio Marko Pikec koji je bio najefikasniji s 11 postignutih golova, a čestitke zaslužuju i svi ostali igrači.
Napravljen je prvi korak u borbi za ostanak u ligi, do kraja je još 10 utakmica i za ovu momčad „Mornara-Crikvenica“ taj cilj uopće nije nerealan.