"Murvica" poklekla u zadnjih deset minuta utakmice

16. kolo: MURVICA – ZRINSKI 32:36 (14:16)

Crikvenica, 27.2.2021. Gradska sportska dvorana. Suci: Bernobić (Rijeka) i Zečević (Zagreb).

MURVICA: Alujević, Ljubanović, Maja Pešut, Nekić 4, Jelenović 11 (4), Grozdek 2, Filipović 5, Mandekić, Debelić 6 (1), Lončarić, Matea Pešut, Rajković, Car, Prevendar 4. Trener: Ramiz Džekić.
ZRINSKI: Kozjak, Balent 1, Gudelj 7, Brzuhalski, Borković 5, Balić 4, Resman 2, Bartolić 3, Žvorc, Blagus, Siročić, Rebernik, Vukojević 14 (9), Vuljak, Laptoš. Trener: Goran Mrđen.

Sedmerci: „Murvica“: 6 (5): „Zrinski“: 10 (9).
Isključenja: „Murvica“: 10'; „ Zrinski“: 12'.

Rukometašice „Murvice“ poražene su sinoć na domaćem parketu u važnoj utakmici protiv direktnih konkurentica na ljestvici, ekipe „Zrinskog“ iz Čakovca. Podužem popisu ozlijeđenih igračica „Murvice“ (Antonija Butković, Antonija Matijašić, Dilja Lekaj), uoči sinoćnje utakmice pridodane su Silvija Masnić, Nikolina Strukan i Anđela Tomić, pa treneru Ramizu Džekiću nije bilo nimalo lako pripremiti ekipu za utakmicu. Jedina dobra stvar je bila što je debitirala Dorotea Prevendar, međutim pokazalo se na kraju kako je osjetno smanjen roster bio glavni razlog poraza „Murvice“ protiv ekipe „Zrinskog“.
Početna postava „Murvice“ odigrala je gotovo cijelu utakmicu s vrlo malo izmjena, što je na kraju bilo presudno protiv snažne gostujuće ekipe. Čitavo prvo poluvrijeme utakmica je bila izjednačena, s time da su u 20. minuti Čakovčanke prvi put napravile osjetniju prednost (8:11). Obrana „Murvice“ nije bila na uobičajenoj razini, a veće odvajanje „Zrinskog“ spriječila je raspoložena Sara Mandekić na golu „Murvice“. U 27. minuti domaće su igračice uspjele poravnati (13:13), no do odmora su gošće ipak napravile prednost od dva gola (14:16).
Veći dio drugog poluvremena ekipa „Zrinskog“ je bila u vodstvu od jednog do dva gola prednosti, da bi u 44. minuti golom Dorotee Prevendar „Murvica“ uspjela izjednačiti (24:24). Sve do 49. minute igralo se gol za gol na obje strane, a onda su uslijedile tri uzastopne tehničke greške naših rukometašica što su gošće iskoristile da se u 52. minuti odvoje na velikih 4 gola razlike (26:30). Pet minuta prije kraja uspjele su smanjiti na 28:31, ali uslijedilo je isključenje na dvije minute Ane Debelić, odmah potom Nike Car i utakmica je bila riješena. Ekipa „Zrinskog“ je došla do zaslužene pobjede 32:36.
Unatoč porazu ne može se uputiti niti jedna riječ zamjerke našim rukometašicama, protiv jake gostujuće ekipe dale su sve od sebe, u zaista iscrpljujućoj utakmici borile su se kolko su god mogle. Ovo je ipak prvoligaški rang u kojem se itekako osjeti izostanak svake kvalitetne igračice, što je na kraju i bio uzrok gubitka bodova „Murvice“.
Najefikasnija u redovima „Murvice“ je bila Rea Jelenović s 11 postignutih golova (i visokim postotkom realizacije), dobro je branila Sara Mandekić, istakla se i Ana Debelić, a Dorotea Prevendar je pokazala kako će biti pravo pojačanje ekipi „Murvice“.
Već u srijedu rukometašice „Murvice“ gostuju u Bjelovaru.