Mršavi remi uz more propuštenih prilika i obrana Matije Božičevića

1 - Sjajni gostujući golman Matija Božičević obranio je brojne pokušaje crikveničkih napadača
2 - Domaći nogometaši ne mogu biti zadovoljni bodom
3 - Nogometaši "Crikvenice" na početku utakmice protiv "Otočca"
4 - Jurica Njegovan, povratnik na teren nakon ozljede

5 - Situacija kakvih je bilo napretek - gužva nakon kornera pred golom gostiju

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NOGOMETNOG SAVEZA RIJEKA

22. kolo: CRIKVENICA - OTOČAC 2:2 (1:1)

Crikvenica, 15.4.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Frlan (Podhum). Pomoćni suci: Flegar i Badjuk (obojica iz Rijeke).
Strijelci: 1:0 Smojver (21'), 1:1 Vuković (37'), 2:1 Rubčić (51'), 2:2 Banić (53').
Žuti kartoni: Vukelić, Frančišković, Mazzarolli i Smojver („Crikvenica“), Benčić („Otočac“)

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Merle (od 74' Mazzarolli), Vukelić, Xheladini, Frančišković, Imamović, Kuna (od 81' Njegovan), Rubčić, Butorac, Buršić.

OTOČAC: Božičević, Draženović, Sladović (od 90' J. Smolčić), Banić, Bunjevčević, Grivičić, Rudelić (od 70' Orešković), Vuković (od 90' M. Smolčić), Krznarić (od 80' Bogdanić), Burić, Benčić.

Neriješenim rezultatom i samo jednim osvojenim bodom u utakmici protiv „Otočca“ nogometaši „Crikvenice“ ne mogu biti nikako zadovoljni, pogotovo nakon utakmice u kojoj nisu realizirali mnoštvo izglednih prilika za postizanje gola.

Krenuli su domaći žestoko, dobru prigodu imao je Butorac, ali je pucao preko gola. Samo dvije minute kasnije Božičević sjajno brani udarac Imamovića koji se u ovom dijelu utakmice istakao s nekoliko odličnih prodora.
Zaprijetili su i gosti, najbliže golu su bili kad je znalac Grivičić u 17. minuti uzdrmao lijevu stativu Srokova gola snažnim udarcem s ruba šesnaesterca. U 18. minuti nova sjajna prilika za „Crikvenicu“ – Imamović odlično puca glavom, gostujući golman još bolje brani, a odbijenu loptu Buršić ne uspijeva pospremiti u mrežu.
Domaći su ipak uspjeli povesti u 21. minuti, nakon kornera se iz blizine pred golom najbolje snašao Dani Smojver koji je uspio ugurati loptu u gol. Mreža se nije zatresla, ali je lopta prešla gol-liniju i „Crikvenica“ je povela 1:0. Raspoloženi Imamović i potom Buršić mogli su nakon toga povećati vodstvo domaćih, no nisu bili precizni. Gosti iz Otočca nisu bili bezopasni, prijetili su najviše preko Grivičića kojem u 26. minuti Srok sjajno brani udarac glavom iz neposredne blizine. Nešto kasnije zaprijetio je Vuković lukavim felšom s dvadesetak metara, no Srok je i to obranio.
Kazna za domaće promašaje stigla je u 37. minuti, kad je Grivičić prošao po lijevoj strani kraj statične domaće obrane i idealno ubacio na peterac, gdje se sam samcat našao Vuković i precizno glavom pogodio gol kraj nemoćnog Sroka. Bio je to gotovo identičan gol poput onog koji je crikvenička obrana primila protiv „Orijenta“. Primljeni gol kao da je „presjekao“ domaće nogometaše koji do poluvremena više nisu zaprijetili Božičeviću.
Nakon odmora „Crikvenica“ opet ima inicijativu koja u 51. minuti donosi rezultat. Odličnu loptu Imamović ubacuje u dubinu šesnaesterca, Deni Rubčić izbjegava zaleđe i kraj istrčalog Božičevića postiže gol za 2:1.
Gosti uspijevaju izjednačiti vrlo brzo, u 53. minuti nakon izvedenog kornera lopta se odbija do Banića koji preciznim udarcem trese mrežu domaćih. Bila je to još jedna mlaka i neodlučna reakcija domaće obrane koja je kažnjena primljenim golom.
U posljednjih trideset minuta utakmice redale su se šanse „Crikvenice“, dva puta je Imamović bio blizu postizanju gola, onda je Buršićev pokušaj s dvadesetak metara završio tik uz vratnicu. Najbolju prigodu imao je Xheladini kad je izbio sam ispred gola, no Božičević je i njegov udarac uspio obraniti, a odbijanac Buršić iz blizine nije uspio pospremiti u gol. Gosti su nastojali zaprijetiti iz kontri, što im je umalo i uspjelo u 76. minuti kad je jedna nezgodna lopta u visokom luku zamalo završila u domaćem golu.
Pokušao je trener-predsjednik Marko Prpić u zadnjih desetak minuta i s dva visoka špica, Buršiću se u napadu pridružio mladi Njegovan, povratnik nakon duže pauze, no ni to nije donijelo promjenu rezultata. Mogao se Jurica proslaviti u 89. minuti, ostao je sam pred Božičevićem, međutim njegov je udarac sjajni gostujući golman nogom obranio.
Na kraju, podjeli bodova su se radovali gosti, a možemo zaključiti da su utakmicu odredile tri stvari – sjajne obrane gostujućeg vratara Matije Božičevića, izrazita neefikasnost crikveničkih napadača (unatoč dva postignuta gola) i olako primljeni golovi nakon loših reakcija obrane.
Nogometaši „Crikvenice“ su tako izgubili dva važna boda na domaćem (odlično pripremljenom) travnjaku i izlaz iz loše pozicije na ljestvici će morati tražiti na sljedećim utakmicama. Prva u nizu je sljedeće subote kad „Crikvenica“ gostuje na Cresu.