"Mornar-Crikvenica" večeras prvi put pred svojim navijačima u nastavku prvenstva

1,2 - Matija Car
3 - Vratarski dvojac - Liridon Zena i Fran Daskijević

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ večeras u 19:00 sati u Gradskoj sportskoj dvorani igraju utakmicu 14. kola 1. hrvatske rukometne lige – jug, a protivnik im je momčad „Ribola Kaštela“.
To je prva utakmica naših rukometaša u ovoj godini na domaćem parketu, a treća u nastavku prvenstva. U prve dvije utakmice nastavka „Mornar-Crikvenica“ je poražen protiv „Kozale“ u Rijeci i protiv „Metković Mehanike“ u Metkoviću i nalazi se na zadnjem mjestu ligaške ljestvice. Kaštelani su na četvrtom mjestu, riječ je o vrlo kvalitetnom sastavu protiv kojeg neće biti lako doći do bodova.
Međutim, naši rukometaši za ostanak u ligi jednostavno moraju pobjeđivati na svom terenu, bez obzira protiv koga igrali. U odnosu na prvi dio sezone sastav „Mornara-Crikvenica“ je bitno drukčiji, momčad je u fazi rekonstrukcije, pa će priliku sve više dobivati igrači iz omladinskog pogona.
Potvrdio nam je to i Tomislav Čupić, novi trener naših rukometaša, koji je u prvom dijelu sezone još bio nezamjenjivi igrač najjače sedmorke:
- U nastavak prvenstva ušli smo značajno oslabljeni, tako da smo u dvije prve gostujuće utakmice doživjeli dva, rekao bih, očekivana poraza. No, u Rijeci i Metkoviću se i inače teško osvajaju bodovi, da smo bili i u jačem sastavu upitno je bi li bolje prošli.
Pred nama je borba za ostanak u prvoligaškom društvu i mi ćemo dati sve od sebe da u tome uspijemo. Kaštelani jesu favoriti u večerašnjoj utakmici, ali mi nikome ne priznajemo da je bolji sve dok se ne odigra 60 minuta utakmice. U situaciji u kojoj jesmo, priliku za igru će dobiti mlađi igrači koji su dosad manje igrali, a prvenstveni debi pred našim navijačima imat će Ivan Zdunić, koji nam se priključio u nastavku prvenstva.
Očekujem da će se u narednim utakmicama nakon Matije Cara afirmirati i drugi mlađi igrači iz našeg omladinskog pogona, nameću se Matej Stupar i Stjepan Turčinov te još nekolicina iz njihove generacije.
U borbi za ostanak u ligi izuzetno nam je važna podrška navijača, da se u našoj dvorani osjeti domaćinska atmosfera, stoga pozivam navijače da večeras dođu na utakmicu i pomognu nam svojom podrškom. – rekao je Čupić.