18. kolo: MORNAR-CRIKVENICA - BALIĆ&METLIČIĆ  33:33 (18:16)

Crikvenica, 8.5.2021. Gradska sportska dvorana. Suci: Bernobić (Rijeka) i Zečević (Zagreb).

MORNAR-CRIKVENICA: Viskić, Mataija, Oroši, Dragičević, Domijan, Dujmović, Derossi, Huljina 4, Pikec 11 (1), Smojver 5 (3), Rak, Mozetič 4, Stupar 3, Domijan, Čupić 4, Matejčić 2.
BALIĆ&METLIČIĆ: Roki 11 (2), Tokić 1, Kažimir 4, Radina 9, Badžim 1, Vladić, Tadić 3, Matijaš 2, Sučić, Lučin, Gajić 2.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 4 (4); „Balić&Metličić“: 3 (2)
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 4'; „Balić&Metličić“: 14'

Nakon poduže stanke nastavljeno je prvenstvo i u 1. hrvatskoj rukometnoj ligi - jug. Rukometaši "Mornara-Crikvenica" ugostili su splitsku momčad "Balić&Metličić", riješeni da u ovoj utakmici dođu do pobjede i bodova koji bi mogli puno značiti u borbi za ostanak u ligi. Gosti iz Splita bolje su ušli u utakmicu i u 10. minuti su imali vodstvo od 4 gola prednosti (4:8). Domaći rukometaši podižu intenzitet igre u obrani i golom Mozetiča u 23. minuti poravnavaju na 12:12, a do poluvremena prelaze u vodstvo od  18:16. Čitavo drugo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, sve do 52. minute kad se naši rukometaši odvajaju na +3 (30:27). Međutim, uporni gosti do 56. minute postižu 3 gola zaredom, dolaze do izjednačenja (30:30) i slijedi uzbudljiva završnica. Marko Pikec postiže dva uzastopna gola i u 58. minuti je 32:30 za domaće. Slijedi po jedan gol sa svake strane i 64 sekunde prije kraja "Mornar-Crikvenica" ima vodstvo od 33:32, posjed lopte i time-out. U akciji koja je uslijedila gube loptu i gosti preko Kažimira 6 sekundi prije kraja postižu gol za izjednačenje 33:33, što je bio i konačan rezultat utakmice, jer domaći u preostalih 5 sekundi nisu uspjeli ugroziti gostujućeg vratara.
Treba istaknuti kako su Crikveničani ovu utakmicu igrali bez najboljeg igrača Olivera Lušića koji se nalazi na pripremama hrvatske reprezentacije gluhih i nagluhih uoči nastupa na EP.
Trener "Mornara-Crikvenica" Tomislav Čupić je nakon utakmice izjavio:
- Možemo žaliti što smo propustili pobijediti kvalitetnog protivnika i tako izgubili važan bod. Međutim, ne mogu nikome ništa zamjeriti, momci su se maksimalno borili i odigrali su dobru utakmicu. U ekipi je vrlo pozitivna atmosfera, uvjereni smo kako ćemo u preostalim utakmicama ostvariti pobjede i izbjeći posljednje mjesto na ljestvici.
"Mornar-Crikvenica" u petak gostuje u Senju, nakon toga već sljedeće srijede u Crikvenicu dolazi "Buzet", a onda u subotu "Rudar Labin". Posljednju prvenstvenu utakmicu naši rukometaši odigrat će u Trogiru.