21. kolo: MORNAR-CRIKVENICA - GOSPIĆ 28:28 (19:15)

Crikvenica, 30.4.2022. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Skenderović i Trčak (Samobor)

MORNAR-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 4, Božić, Turčinov 1, Stupar 3 (1), Niko Manestar, Matija Car 6 (1), Lovrenović, Azirović, Marošević 3, Karlo Domijan, Ivan Domijan 2, Raguž, Mataija 9, Leo Manestar.

GOSPIĆ: Kolačević, Seferagić, Dželalija 1, Petrović 5, Suknaić, Cvjetković 5, Jelić 3, Nekić, Sakić 2, Krmpotić 4 (1), Bilić, Matulović 2, Kovačević 1, Markić 4 (2), Pavelić 1, Verzon.

Sedmerci: "Mornar-Crikvenica": 2 (2); "Gospić": 7 (4),
Isključenja: "Mornar-Crikvenica": 14', "Gospić": 4'

Vrlo dinamičnu i uzbudljivu utakmicu odigrali su rukometaši "Mornara-Crikvenica" i "Gospića" u pretposljednjem prvenstvenom kolu. Domaći rukometaši imali su stalnu rezultatsku prednost od 5. do 59. minute, a na kraju su umalo doživjeli poraz.
Zahvaljujući dobroj obrani i efikasnom napadu "Mornar-Crikvenica" je na kraju prvog poluvremena imao vodstvo od 4 gola prednosti, a tu su prednost domaći rukometaši držali do zadnjih desetak minuta utakmice.
U 36. minuti igrač "Gospića" Dražen Petrović dobio je u jednoj napadačkoj akciji slučajan udarac u glavu, nakon čega je ostao ležati na parketu. Morala je intervenirati i hitna liječnička pomoć koja ga je odvezla s terena, nadamo se da gospićki rukometaš neće imati posljedica nakon ovoga.
Prekid zbog pružanja pomoći Petroviću potrajao je petnaestak minuta, nakon čega se susret nastavio s dosta tenzija, čemu je svojim odlukama pridonio i nesigurni sudački par.
Uporni i borbeni gosti su iz minute u minutu smanjivali prednost domaćih, da bi u 50. minuti došli na samo gol zaostatka (25:24). Golovima Mataije, Matejčića i Cara Crikveničani su u 52. minuti  opet imali 3 gola prednosti (28:25), ali više do kraja utakmice nisu postigli gol, što su iskoristili gosti da dođu do izjednačenja (28:28) minutu prije kraja utakmice. Izjednačiti su mogli i minutu ranije, ali je Loparac obranio sedmerac Markiću. U zadnjoj minuti i jedni i drugi su imali priliku doći do pobjede, najprije je trideset sekundi prije kraja Nekić obranio udarac Matije Cara s krila, a onda je u zadnjim sekundama novom obranom bod domaćima sačuvao Loparac.
Na kraju je završilo neriješeno, za propuštenim mogu žaliti i jedni i drugi.
U glavnim ulogama bili su vratari na obje strane, odlični Matija Loparac (obranio 4 sedmerca) i Mate Nekić. U domaćem sastavu istakli su se efikasni Mataija i Car, a gotovo cijelu utakmicu odigrao je na krilnoj poziciji mladi Ante Marošević, postigavši 3 gola.
Ovo je bila posljednja utakmica rukometaša "Mornara-Crikvenica" na domaćem parketu u  ovoj sezoni. Preostaje im još gostovanje sljedeće subote u Metkoviću protiv "Mehanike".

1. RIBOLA KAŠTELA 21 20 0 1 621:453 40
2. METKOVIĆ-MEHANIKA 21 17 1 3 648:502 35
3. RUDAR ADRIA OIL 21 12 2 7 604:609 26
4. HRVATSKIDDRAGOVOLJAC 21 11 1 9 557:531 23
5. BM 07 21 11 1 9 584:568 23
6. BUZET 21 11 1 9 614:600 23
7. ZADAR 1954 21 11 0 10 609:575 22
8. ROVINJ 21 8 2 11 587:586 18