Marta Vukelić i Andrea Pavlović prvakinje Hrvatske

Prošlog vikenda u Vrsaru je održano Državno prvenstvo za seniore i seniorke u stolnom tenisu, na kojem su odlične rezultate postigle dvije stolnotenisačice koje su prve korake u ovom sportu postigle u klubovima iz našeg Grada.
Riječ je o Marti Vukelić koja je igrati počela u STK "Crikvenica" i Andrei Pavlović koja je počela u STK "Sveti Jakov".
Njih dvije, koje su stolnotenisku karijeru nastavile u našim najboljim stolnoteniskim klubovima, nastupile su u Vrsaru u ženskim parovima te su osvojile naslov prvakinja Hrvatske.
U pojedinačnom dijelu natjecanja Marta je osvojila brončanu medalju nakon što je u polufinalu tijesno izgubila od Ivane Tubikanec u polufinalu, dok je Andrea zaustavljena u osmini finala.
Andrea je osvojila i srebrnu medalju u mješovitim parovima igrajući sa Bornom Petekom.

Marta je bila vrlo zadovoljna nastupom u Vrsaru te je izjavila:
- Osvojila sam svoju prvu pojedinačnu seniorsku medalju na državnom prvenstvu - 3. mjesto. Također, Andrea i ja nakon prošlogodišnje bronce, osvojile smo zlato u kategoriji ženskih parova. Ovaj rezultat iznimno mi puno znači te je znak kako treba naporno raditi i kako se uz fakultet i ostale obaveze sve uspije savladati!
Andrea je po završetku natjecanja rekla:
- Težak meč imale smo u polufinalu, ali u tom meču ni ja ni Marta nismo bile prave. Drago mi je da smo prošle dalje i uz lošiju igru. Što se tiče pojedinačnog dijela nisam zadovoljna rezultatom, ali u par navrata je odlučivala jedna loptica. No, kada god se meč lomio Cakol je bila jako dobra, pokazala je da je u dobroj formi. Nadam se da će se nekad to vratiti i na moju stranu.

Rezultati seniorki:

POJEDINAČNO
Polufinale:

Arapović (Mladost) - Cakol (Varaždin) 4:1 (-9, 5, ,5, 10, 7),
Vukelić (TIS) - Tubikanec (Sveta Nedjelja) 3:4 (-8, 12, 8, -9, 8, -7, -7);
Finale: Arapović (Mladost) - Tubikanec (Sveta Nedjelja) 4:3 (9, -4, -5, -6, 7, 7, 2)

PAROVI
Polufinale:

Tubikanec/Rebić (Sveta Nedjelja/STK Zagreb) - Vrdoljak/Markati (Cibalia/Hodošan) 3:1 (8, 10, -9, 5),
Rioža/Smailji (Vrsar) - Pavlović/Vukelić (STK Zagreb/TIS) 2:3 (6, -7, -7, 5, -5);
Finale: Tubikanec/Rebić (Sveta Nedjelja/STK Zagreb) - Pavlović/Vukelić (STK Zagreb/TIS) 0:3 (-13, -9, -9)

MJEŠOVITI PAROVI
Polufinale:
Petek/Pavlović (STK Zagreb) - Benko/Ćosić (GSTK Zagreb/Ćosić (GSTK Zagreb/Mladost) 3:2 (5, -7, 10, -7, 11),
Ban/Arapović (GSTK Zagreb/Mladost) - Hencl/Rebić (GSTK Zagreb/STK Zagreb) 3:1 (-8, 13, 6, 4);
Finale: Petek/Pavlović (STK Zagreb) - Ban/Arapović (GSTK Zagreb/Mladost) 0:3 (-5, -9, -6)