Mario Perić s 34 koša predvodio "Crikvenicu" u pobjedi u zadnjoj utakmici kvalifikacija

KVALIFIKACIJE ZA ULAZAK U 1. LIGU

4. kolo: MARSONIA – CRIKVENICA 74:89 (89:74  (8:23, 22:14, 26:19, 18:33)

Virje, 29.4.2023. Dvorana SŠD Virje. Gledatelja: 60. Suci: Copić, Kumrić, Andrić.

MARSONIA: Stojisavljević 5 (1-2), Havić 6, Maskaljević 16 (3-6), Jagar, Pavlinović 3 (1-2), Blažinkov, Filipović 1 (4-5), A. Matuško 6, Špehar 15 (1-1), Kraljik, Carević, P. Matuško 12 (4-4)

CRIKVENICA: Šulentić, Karabaić 18 (4-6), Vilušić 9 (3-3), Mandžuka 3, Zorić 12 (7-11), Latin, Šamanić 13 (3-3), Car, Sviben, Perić 34 (4-4)

Zadnju utakmicu kvalifikacija za ulazak u 1. ligu košarkaši "Crikvenice" okončali su pobjedom od 15 koševa razlike protiv "Marsonije" iz Slavonskog Broda.
Bila je to dosta slična utakmica prethodnoj protiv "Mislava", s tom razlikom što su naši košarkaši smogli snage da u zadnjoj četvrtini, točnije u zadnjih 5 minuta odigraju odlično i dođu do pobjede.
Odlično su i ušli u utakmicu, prvu četvrtinu dobili su također s 15 razlike, zahvaljujući prije svega čvrstoj obrani i kontroli skoka, kako u obrani tako i u napadu.
Druga je četvrtina pripala Brođanima koji su počeli pogađati izvana, pa se na poluvrijeme otišlo prednošću od 7 koševa za "Crikvenicu" (30:37). Početak drugog poluvremena pripao je "Crikvenici", ali košarkaši "Marsonije" su iz minute u minutu stizali prednost, da bi u 27. minuti uspjeli doći do izjednačenja. Uspjeli su i povesti (50:49), da bi treća četvrtina završila neriješeno (56:56) nakon trice Brođana u zadnjoj sekundi.
Polovicom zadnje četvrtine "Marsonia" je došla u vodstvo (62:60) i svima je u glavi bio crni scenarij prethodne utakmice i poraza protiv "Mislava". Ali tada na scenu stupa sjajni Mario Perić koji serijom koševa u odlučujućim trenucima dovodi "Crikvenicu" do pobjede od velikih 15 razlike (74:89). Postigao je Perić ukupno 34 koša, a odlično su mu asistirali Zdeslav Zorić (12 koševa i 12 skokova) te Josip Karabaić (19 koševa).
Plasman košarkaša "Crikvenice" (koja je završila natjecanje) ovisi o ishodima današnjih utakmica. Najizglednijim se čini treće mjesto, što bi prema nekim informacijama također moglo donijeti plasman u 1. ligu.
Sačekajmo stoga rezultate poslijepodnevnih utakmica i konačan rasplet kvalifikacijskog turnira u Virju.

1. CRIKVENICA 4 2 2 290:297 6
2. PODRAVAC 3 2 1 251:223 5
3. MISLAV 3 2 1 213:197 5
4. SESVETE 3 1 2 229:232 4
5. MARSONIA 3 1 2 206:240 4