"Kraljevica" zaustavila košarkaše "Crikvenice" u Kupu

3. kolo: CRIKVENICA – KRALJEVICA 79:85 (21:19, 22:16, 17:23, 19:27)

Crikvenica, 13.10.2021. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Gledatelja: 50. Suci: Žagar, Baki, Biondić.
CRIKVENICA: Koščić, Šamanić 7, Car 5, Lakotić, Tikveša 3, Vilušić 4, Tomas 16, Dragonjić 20, Šulentić 3, Sviben 2, Perić 7, Zorić 12. Trener: Dragojević
KRALJEVICA: Matić 2, Mitić, Brajdić 5, Salamun 16, Surina 13, Konjević 9, Kalac 11, Smoković 19, Brletić, Diehl, Rajković, Jelenić 10. Trener: Tadej

Košarkaši „Crikvenice“ poraženi su u susjedskom derbiju protiv „Kraljevice“, u utakmici 3. kola Kupa Krešimira Ćosića, igranoj sinoć u dvorani OŠ Zvonka Cara. Bila je to utakmica izjednačenih suparnika u kojoj je pobjednik odlučen u samom finišu utakmice. U 36. minuti rezultat je bio 71:71, a onda su Kraljevičani tri puta zaredom postigli po 3 koša (dvaput nakon faula i dodatnog bacanja i tricom Jelenića) te su nešto više od minute prije kraja došli na velikih +10 (71:81) i tu su prednost uspješno sačuvali do kraja utakmice.
Imala je „Crikvenica“ u 22. minuti prednost od 13 koševa (51:38), ali su gosti tu prednost vrlo brzo dostigli tricama Surine i Konjevića te potom krađom lopte i uspješnom kontrom Konjevića, pa je već u 27. minuti rezultat bio 55:54. Nakon toga ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, uz dosta promašaja i grešaka s obje strane.
Na kraju su do pobjede zasluženo došli košarkaši „Kraljevice“ u čijim se redovima istakao mladi Smoković, najbolji igrač utakmice te iskusni Salamun i Surina. U redovima domaćih košarkaša bolji od ostalih bili su Dragonjić, Tomas i Zorić.
U subotu počinje nova prvenstvena sezona, a košarkaši „Crikvenice“ u 1. kolu dočekuju ekipu pulske „Stoje“. Utakmica se igra u dvorani OŠ Zvonka Cara s početkom u 20 sati.