"Kraljevica" slavila u Crikvenici

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

6. kolo: CRIKVENICA - KRALJEVICA  1:2 (0:1)

Crikvenica, 1.10.2022.  Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija). Pomoćnici: Marko Cvijović (Rijeka) i Danijel Tonković (Otočac).

Strijelci: 0:1 Čabrijan (29’), 1:1 Vidović (65’), 1:2 Andrej Petrinović (81’).

Žuti kartoni: Petrinović, Roganović, Lukarić ("Crikvenica"), Srok, Burul, Stanišić ("Kraljevica").

CRIKVENICA: Dizdar, Smolčić (od 46’ Vidović), Zubić, Hrmić, Lukarić, Preni (od 86’ Deželin), Toni Petrinović, Filipović (od 73’ Škoro), De Oliveira (od 27’ Mišljenčević), Roganović, Chekalil.

KRALJEVICA: Srok, Depeder, Kocijan, Mohorić, Andrej Petrinović, Borna Znamenaček, Filip Znamenaček, Čabrijan (od 57’ Franko), Burul (od 77’ Sotošek), Ribarić (od 65’ Stanišić), Tarle (od 77’ Mendrila).

Nogometaši "Kraljevice" zasluženo su odnijeli bodove iz Crikvenice u susjedskom derbiju igranom jučer na Gradskom stadionu. Od samog početka krenuli su agresivnije što je rezultiralo njihovim čestim boravkom u domaćem šesnestercu i s nekoliko šansi za gol. Najbolju je imao Tarle u 18. minuti nakon što je domaći golman Dizdar kratko odbio loptu nakon udarca iz daljine, Tarle je zatim pucao iz blizine, ali je Dizdar opet sjajno obranio.
Stalni pritisak gostiju rezultirao je vodstvom u 29. minuti. Burul je izveo korner, a Čabrijan je iz blizine glavom pospremio loptu u mrežu. Do kraja poluvremena ništa se nije promijenilo, u igri "Crikvenice" nije bilo igrača koji bi povezao konce i izradio smislenu akciju.
Treba reći da je lošoj izvedbi nogometaša kumovao i težak teren, mekan od kiše koja je ranije padala tako da nije bilo ni za očekivati neku veliku kombinatoriku.
U drugom poluvremenu "Crikvenica" je žustrije krenula u utakmicu, tako da su bili ravnopravan takmac na terenu, ali bez veće opasnosti za golmana Sroka.
Ipak, u 65. minuti domaći su izjednačili. Polukontru je po lijevoj strani poveo Preni i ubacio idealnu prizemnu loptu pred gomaći gol. Akciju je odlično pratio Petar Vidović koji je sigurno plasirao loptu u donji lijevi kut za 1:1.
Utakmica se otvorila, a gosti su veliku prigodu za gol imali u 72. minuti nakon prve greške najboljeg domaćeg pojedinca, golmana Dizdara. Izletio je u prazno na vrhu šesnaesterca i ostavio Burulu prazan gol, no desetka "Kraljevice" uputila je loptu kraj gola i rezultat je ostao nepromijenjen.
Odluka je pala u 81. minuti, opet su gosti postigli gol nakon kornera. Stvorila se velika gužva, Dizdar je obranio prvi pokušaj Franka, ali je onda bio nemoćan nakon što je Andrej Petrinović silovito pogodio kut njegova gola za 1:2.
Kraljevičani su tako došli do pobjede kojoj nema baš nikakve zamjerke, bili su bolji sastav na terenu.