Košarkaši pobjedom otvorili kvalifikacije u Virju

KVALIFIKACIJE ZA 1. LIGU KOŠARKAŠA

CRIKVENICA - SESVETE 76:66 (14:19, 19:17, 21:9, 22:21)

Virje, 26.4.2023. SŠD Virje. Gledatelja: 70. Suci: Vedriš, Lipovac i Valpatić.

CRIKVENICA: Šulentić 11 (1-2), Šamanić 19 (3-4), Karabaić 14, Vilušić 9 (5-8), Zorić 6 (1-1), Latin, Domijan, Car, Mandžuka 8, Sviben, Perić 9 (0-2).

SESVETE: Krajačić 10 (1-2), Mišić 14 (4-5), Vlahovec 16 (8-11), Jurković 4 (2-2), Hodak 8 (0-2), Bežovan, A. Bošnjak, Perković 4 (2-3), Rimac 2, B. Bošnjak, Antolić 8.

Sinoć su košarkaši "Crikvenice" pobijedili "Sesvete" u prvoj utakmici kvalifikacija za ulazak u 1. košarkašku ligu.
Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. Sesvećani su vodili gotovo cijelo prvo poluvrijeme, imali su dvaput prednost od devet koševa, ali Crikveničani su se vraćali i uspjeli izjednačiti do kraja prvog dijela. Posebno su u tom dijelu bile važne trice Zorića i Mandžuke kojima je spriječeno da se Sesvete odvoje na veću razliku. Sretnom tricom u zadnjoj sekundi na odmor se otišlo s 3 razlike za "Sesvete".
Drugo poluvrijeme izgledalo je potpuno drugačije, košarkaši "Crikvenice" zatvorili su reket, spriječili su prodore i kontrolirali skok te agresivnijom obranom prisilili Sesvećane da napade rješavaju izvana. Sesvećani su izvana imali vrlo loš šut, što su Crikveničani iskoristili da naprave prednost od 10 koševa (55:45, 61:51, 73:63) koju su sigurnom realizacijom Šamanića i Vilušića sigurno održali do kraja. Zaprijetili su Sesvećani sredinom zadnje četvrtine (63:61), ali to je bilo sve što su jučer mogli napraviti protiv naših košarkaša.
Trener Zoran Dragojević odlično je vodio utakmicu, premda je kao nekad Milo Rapaić koristio svega 7 igrača (Latin je igrao svega nekoliko minuta). Od tih sedam igrača svaki je dao svoj doprinos pobjedi, pa se može reći kako je ovo pobjeda kolektiva i disipliniranog provođenja taktičkih zadataka.
U drugoj utakmici kvalifikaciji "Podravac" je uvjerljivo pobijedio "Marsoniju" iz Slavonskog Broda (85:65) čime je dao do znanja da će biti jak protivnik našim košarkašima u utakmici koja se igra večeras u 20 sati.