4. kolo: GORICA - CRIKVENICA  83:66 (25:7, 23:9, 22:27, 13:23)

Velika Gorica, 28.10.2023. GSD Velika Gorica. Gledatelja: 80. Suci: Galić, Glavurdić i Lukačić

GORICA: Lovro Došen 3,  Kotrulja 12, Mašić 8, Oštrić 9, Stojanov 13, Fran Došen 18, Miloloža 9, Porobić 25, Šutalo 13, Gunjina, Klepo 7. Trener: Miron Češkić.

CRIKVENICA: Tomas 14, Smoković 4,  Šamanić 3, Car 2,  Karabaić 5, Šulentić 21, Jurković 3, Perić 2, Zorić 16, Gazdić, Pepelar, Matić. Trener: Zoran Dragojević.

Katastrofalno prvo poluvrijeme koštalo je košarkaše "Crikvenice" poraza protiv "Gorice" u Velikoj Gorici. U prvoj četvrtini naši košarkaši postigli su samo 7 koševa u prvoj četvrtini, u drugoj samo 9 i domaći su na poluvremenu imali prednost od čak 32 koša (48:16). Spor i bezidejan napad "Crikvenice", puno prodanih lopti, jednako tako mlitava obrana, doveli su goste na rub rezultatske katastrofe.
Drugo poluvrijeme bilo je ipak nešto bolje, razigrao se Šulentić, stavio je tri trice u trećoj četvrtini, ali to je bila samo naznaka da  "Crikvenica" može parirati "Gorici". Trener Dragojević postavio je zonsku obranu koju su košarkaši "Gorice" pokušali riješiti šutevima izvana, ali nisu pogađali gotovo ništa, pa se na kraju prednost domaćih smanjila na, s obzirom na viđeno, "pristojnih" 17 koševa.
Neupitno zaslužena pobjeda domaćih košarkaša u čijim su redovima bili najbolji Vito Porobić i Kristijan Šutalo, dok je kod "Crikvenice" bolji od ostalih bio Marko Šulentić.
"Crikvenica" će bodove tražiti protiv "Omiša" u subotu u Gradskoj sportskoj dvorani (18:30 sati).