Košarkaši "Crikvenice" u Kupu izbacili "Stoju"

CRIKVENICA - STOJA  85:82 (27:12, 15:33, 15.11, 28:26)

Crikvenica, 19.10.2022. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Suci: Stanković, Žagar i Patača.

CRIKVENICA: Mandžuka 12, Šulentić 33, Domijan, Šamanić 8, Car, Karabaić 15, Vilušić 10, Sviben, Perić 7.
STOJA: Wardlow, Rojnić, Brkić, Bulešić, Dasko, Marić, Gustovarac, Blažević, Ostojić.

Košarkaši "Crikvenice" nastavljaju s uspješnim nastupima u Kupu Krešimira Ćosića. Nakon što su u ovom natjecanju prethodno pobijedili ekipe "Kastva" i "Kraljevice", sinoć su na svom parketu nadigrali košarkaše "Stoje", prošlosezonske prvake Druge lige - zapad, koji sad igraju ligu iznad "Crikvenice".
Obje momčadi istrčale su oslabljene, "Crikvenica" bez ozlijeđenog Zorića i Dragonjića koji se još nije priključio ekipi, a Puljani bez Đuguma i Travice.
Prva četvrtina pripala je našim košarkašima koji su žustrije ušli u susret, međutim gosti su drugu četvrtinu dobili sa čak 18 razlike i na poluvremenu su vodili (42:45). U nastavku naši košarkaši opet preuzimaju vodstvo koje su držali do saamoga kraja, tako da su minutu prije završetka imali 7 koševa prednosti. Nesmotrenom završnicom dozvolili su gostima da dođu na -3, ali vremena za preokret više nije bilo i pobjeda je zasluženo pripala "Crikvenici".
Odličnu utakmicu odigrao je Marko Šulentić koji je postigao 33 koša (od čega polovicu u zadnjoj četvrtini kad se rješavala utakmica), a dobro su mu asistirali Karabaić, Vilušić i Mandžuka.
Sljedeće kolo Kupa Krešimira Ćosića donosi ogled "Crikvenice" i "Kvarnera 2010", u srijedu u dvorani OŠ Zvonka Cara.