13. kolo: CRIKVENICA - KARLOVAC 79:77 (17:24, 20:17, 19:18, 23:18)

Crikvenica, 7.1.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 20. Suci: Terlević, Šverko i Baki (Rijeka).

CRIKVENICA:  Modić 12, Car, Bilalović 17, Mandžuka 3, Komadina 6, Šamanić 10, Maruna, I. Benić 2, Maričić, M. Benić 29.
KARLOVAC: Požar, Josipović 14, Panjević 13, Kragulj 3, Špehar 6, Škrtić, Novosel 10, Mataković, Beber 10, Kraljić 21.

Trice: „Crikvenica“: 9 (M. Benić 4, Bilalović 3, Komadina i Šamanić 1); „Karlovac“: 7  (Beber i Kraljić 3, Josipović 1).
Pet osobnih pogrešaka: Novosel (33'), Komadina (36'), Špehar (38').

Susret dviju vodećih momčadi A-2 lige bio je derbi samo na papiru, međutim ne i po prikazanom na parketu crikveničke dvorane. Košarka koju su prikazale obje momčadi je bila ispod renomea kojeg imaju Crikveničani i Karlovčani, a najbolji komentar utakmice dao je košarkaški znalac Nikica Rosić koji je rekao: „Ako su ovo dvije najbolje momčadi lige, kakvi su onda ostali …“  Uz to, na tribinama je na početku utakmice bilo 7 gledatelja, do kraja utakmice ih se skupilo dvadesetak, a je li nedolasku na utakmicu kumovalo vrlo hladno vrijeme ili nešto drugo teško je reći.

Karlovčani su u Crikvenicu doputovali sa samo devet igrača, u redovima „Crikvenice“ nije bilo Piškulića, a Maruna nije ulazio u igru pošto još uvijek nije sanirao ozljedu.
Prvo poluvrijeme odigrano je uz dosta grešaka s obje strane, a prvu osjetniju prednost imali su gosti koji su se u 8. minuti odvojili na 8 razlike (14:22), međutim tu je razliku do kraja četvrtine smanjio Matija Bilanović s nekoliko uzastopnih koševa. Karlovčani su vodili većim dijelom utakmice, početkom drugog poluvremena, u 22. minuti imali su i najveću prednost od 12 koševa (30:42), a najviše problema domaćima zadavali su centar Novosel te Kraljić i Panjević s vanjskih pozicija.

Uporni Crikveničani su stalno stizali vodstvo gostiju zahvaljujući efikasnom Marku Beniću tako da se u zadnju četvrtinu ušlo s neznatnom prednošću gostiju. Gosti su međutim bili opterećeni velikim brojem osobnih grešaka, tako da je najprije u 33. minuti zbog pete osobne iz igre ispao visoki Novosel, a onda u 38. minuti i njihov drugi centar Špehar, što je znatno olakšalo posao domaćima do kraja utakmice. S druge strane u 36. minuti je petu ličnu zaradio i prvi play „Crikvenice“ Marin Komadina, što je bio hendikep za domaće u završnici.
U 34. minuti Marin Modić poravnava rezultat na 62:62, ali Karlovčani odgovaraju s dvije brze trice Bebera i Kraljića i odlaze na +6 (62:68). Tricom odgovara Matija Šamanić (65:68) i od tada utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu. U 36. minuti Marko Benić zabija tricu za vodstvo domaćih 70:69, potom Bilalović iz kontre diže na 72:69. Slijede trenuci u kojima su obje momčadi napravile nekoliko uzastopnih grešaka, da bi Modić dvije minute prije kraja realizirao slobodna bacanja za vodstvo „Crikvenice“ od 76:72. U sljedećem napadu tricu zabija Kraljić za priključak „Karlovca“ na 76:75, da bi potom iskusni Modić iz reketa realizirao jako važan napad za vodstvo „Crikvenice“od 78:75.

Vrlo brzo na 78:77 dvicom smanjuje Panjević, do kraja su ostale 24 sekunde, a „Crikvenica“ ima loptu i zadnji napad. Gosti rade brzi faul na Šamaniću koji pogađa jedno slobodno bacanje za vodstvo od 79:77. Karlovčani imaju 22 sekunde za realizaciju napada, no završavaju ga prodorom u reket Kraljića koji u kontaktu gubi loptu, što je značilo i konačnu pobjedu „Crikvenice“. Gosti su tražili prekršaj, ali suci se nisu oglasili i bodovi su ostali u Crikvenici. Inače, i jedna i druga momčad su imale puno primjedbi na suđenje, a činjenica je da su suci dosudili neuobičajeno puno osobnih grešaka, uz nekoliko dvojbenih odluka koje su izazvale reakciju trenera.
U redovima „Crikvenice“ najbolji je bio Marko Benić s 29 koševa, Modić je zabijao kad je bilo najvažnije, a dobru rolu imao je i Bilalović.

Ovim bodovima „Crikvenica“ ostaje u utrci za prva dva mjesta koja vode u jedinstvenu drugu ligu, „Karlovcu“ je ovo tek drugi poraz u prvenstvu  i vjerojatno im neće biti presudan u njihovom putu ka osvajanju prvog mjesta.