6 - Struka "Crikvenice": Zoran Dragojević, Alen Tomas i Dalibor Latin

4. kolo: CRIKVENICA – MEDVEŠČAK 84:98 (23:23, 38:52, 63:73, 84:98)

Crikvenica, 3.7.2021. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Suci: Lenac, Barišić i Bogdanić.
CRIKVENICA: Latin 5, Tikveša, Šulentić 2, Štemberger 33, Jurić 7, Vilušić 4, Dragonjić 13, Benić 2, Perić 10, Zorić 8. Trener: Zoran Dragojević.
MEDVEŠČAK: Hasanbegović 5, Rezo 3, Rukavina 4,  Stasjuk 2, Skorić 5, Grgić 8, Barač 12, Božan 4,  Živković 26, Vuković, Gatarić, Balaško 29. Trener: Damir Miljković.

Porazom protiv „Medveščaka“ košarkaši „Crikvenice“ izgubili su šanse za plasman na jedno od prva dva mjesta koje vode u 1. ligu sljedeće sezonu. Odigrali su dobru utakmicu protiv Zagrepčana koji su turnir okončali sa sve 4 pobjede i kolo prije kraja zasluženo osvojili 1. mjesto.
„Crikvenica“ je dobro ušla u susret, predvođeni Štembergerom i Dragonjićem naši su košarkaši vodili cijelu prvu četvrtinu koja je završila neriješeno (23:23). No onda je umor učinio svoje, uslijedile su greške koje je spremnija momčad „Medveščaka“ iskoristila te je od rezultata 31:32 u 14. minuti došla do prednosti od + 14 na poluvremenu (38:52). Međutim, naši se košarkaši nisu predavali, premda su gosti bili i na 22 koša prednosti.
U trećoj četvrtini uslijedio je Štemberger show, Siniša je postigao 4 uzastopne trice koje su podigle momčad, tako da je „Crikvenica“ uspjela doći na -6 koševa zaostatka. Ali, snage za potpuni preokret više nije bilo, spremnija momčad „Medveščaka“ je opet podigla razliku i na kraju zasluženo slavila.
U redovima „Medveščaka“ istakli su se Demian Balaško, najbolji igrač turnira i nebeski skakač Borna Živković, dok je u ekipi „Crikvenice“ najbolji bio Siniša Štemberger. Za istaknuti je i vrlo dobru igru mladog Brune Vilušića te kasnije Paula Latina na pozicija playmakera, a u igru je na kraju ušao i mladi Tin Tikveša.
Sutra naši košarkaši igraju protiv „Vindije“ u borbi za 3. mjesto na turniru.

Izjave trenera:
Damir Miljković („Medveščak“): Oduševljen sam postignutim na ovom turniru, jer zaista nismo očekivali da ćemo pobijediti u sve četiri utakmice. Nama je motivacija bila već sama mogućnost igranja jakih utakmica, međutim iz susreta u susret smo rasli i na kraju pokazali da se na našu mladu ekipu itekako može računati u budućnosti. Izdvojit ću dvojicu naših igrača, Demiana Balaška i Bornu Živkovića koji su odigrali odličan turnir, a čestitam naravno i svim ostalim igračima koji su dali svoj doprinos osvajanju prvog mjesta. Hvala svima na podršci, a posebno našem predsjedniku Hrvoju Franjiću koji prati kako moje tako i klupske ambicije. Vjerujem da ćemo biti osvježenje u 1. ligi u kojoj sigurno nećemo biti samo prolaznici.

Zoran Dragojević („Crikvenica“): Čestitam našim sportskim prijateljima iz „Medveščaka“ na odličnom turniru, zasluženom plasmanu u 1. ligu i pobjedi na našoj utakmici. Pokazali su da su najspremnija momčad koja je igrala najbolju košarku. Što se nas tiče mi smo u ovim okolnostima dali svoj maksimum. Nemam što zamjeriti svojim igračima, dapače, čestitam im na trudu i zalaganju, a posebno ću izdvojiti mladog Vilušića i naravno sjajnog Štembergera. Preostala nam je utakmica protiv „Vindije“, pobjedom bi osvojili 3. mjesto i nastojat ćemo na lijep način završiti turnir.