14. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – RIBOLA KAŠTELA  19:28 (7:15)

Crikvenica, 29.2.2019. Gradska sportska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 150. Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba iz Metkovića)

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Prpić Oroši, Lušić 9, Brozičević, Derossi,Zdunić 1, Matija Car 2, Luka Čupić 7 (3), Karlo Domijan, Mijić, Fran Daskijević, Stupar, Turčinov, Ivan Domijan, Dragičević, Trener: Tomislav Čupić.
RIBOLA KAŠTELA: Meštrović, Ilić 1, Milas 2, Malnar, Milković, Krokar 4, Javorčić, Cvjetković 3, Dodig, Mirat, Kovačević 8 (5), Randić, Ivanišević 3, Vujičević 2, Džakula, Mikas 5. Trener: Davor Bujas.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 3 (3),  Ribola Kaštela 6 (5)
Isključenja:“ Mornar-Crikvenica“: 4';  „Ribola Kaštela“: 10'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ zabilježili su novi poraz u nastavku prvenstva. Sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani bolja od njih bila momčad „Ribole Kaštela“, u utakmici koja je samo prvih desetak minuta bila izjednačena. Poslije su u svim segmentima igre dominirali Kaštelani.
Od 10. minute kad je rezultat bio 3:3 gosti su do 23. minute došli do prednosti od čak 8 golova (3:11). U tom razdoblju naši rukometaši nisu postigli gol, a i inače su imali velikih problema s realizacijom napada.
Visoka i čvrsta obrana gostiju bila je teško probojna za naše rukometaše, uz to je gol „Ribole Kaštela“ odlično branio Teo Meštrović. U zadnjih pet minuta prvog dijela s tri uzastopna gola Oliver Lušić je zaustavio gostujuću pozitivnu seriju, međutim na poluvremenu je bilo visokih i teško dostižnih 7:15 za Kaštelane.
Stečenu razliku kvalitetna momčad gostiju rutinski je održavala u drugom dijelu utakmice i rezultatske neizvjesnosti nije bilo. Dvaput su naši rukometaši došli na -5 (13:18 i 15:20), ali gosti bi vrlo brzo nakon toga opet podigli razliku koju naši rukometaši nisu uspjeli dostići. Realizacija napada bila je najveći problem „Mornara-Crikvenica“, što govori i podatak da su se samo četiri igrača upisala u listu strijelaca.
Odličnu utakmicu opet je odigrao Oliver Lušić, istakao se Luka Čupić, solidan na golu bio je Liridon Zena, međutim to je bilo premalo da se osvoje bodovi protiv jake momčadi „Ribole Kaštela“.

Rezultati: 14. kola:
BUZET – SOLIN  31:26
TROGIR – KARLOVAC  35:20
MORNAR-CRIKVENICA – RIBOLA KAŠTELA  19:28