3 - Ivan Butorac
4 - Loren Lelas i Tomislav Lopac

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

12. kolo: CRIKVENICA – VINODOL 2:1 (1:0)

Crikvenica, 13.11.2021.  Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Šantić (Kastav).Pomoćni suci: Jelenčić (Kastav) i Jakovac (Mrkopalj)

Strijelci: 1:0 Šarković (38’), 1:1 Buljat (51’), 2:1 Imeraj (61’)
Žuti kartoni: Škoro („Crikvenica“), Toni Petrinović (Vinodol)
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Mazzarolli, Butorac, Šarković, Buršić (od 79’ Rubčić), Imeraj, Merle, Mašić (od 88 Filipović), Antanasković, Husejnović
VINODOL: Godinić, Hrmić, Tomljanović (od 46’ Tonković), Lenac (od 83’ Balen), Peričić (od 46’ Filipović), Marijan Tomić, Željko Tomić, Toni Petrinović (od 65’ Šanić), Grbac (od 74’ Lekaj), Preni, Buljat.

Nogometaši „Crikvenice“ pobijedili su danas u „vječitom derbiju“ momčad „Vinodola“ i zadržali prednost pred drugoplasiranim „Jadranom“,  prednost kojom će vjerojatno osvojiti naslov jesenskog prvaka.
Kao što se i očekivalo, u današnjoj utakmici baš ništa nije značilo to što je „Crikvenica“ lider prvenstva, a „Vinodol“ na začelju ligaške ljestvice. Novljani su došli igrati nogomet, tražili su svoju šansu u kraćem rosteru  „Crikvenice“ kojoj je u sastavu nedostajao kartonirani Bogdanić, uz duže vrijeme ozlijeđene Alilovića i Vidovića.
Ipak, u otvorenom nadmetanju „Crikvenica“ je bila konkretnija, a prvu šansu propustio je Šarković u 9. minuti kad je nakon slobodnjaka glavom pucao pokraj gola. Nekoliko minuta kasnije iz gužve nakon kornera mogao je zabiti Husejnović, ali je gostujuća obrana uspjela raščistiti opasnu situaciju.
„Crikvenica“ je povela u 37. minuti, brzonogi Buršić, pobjegao je svom čuvaru na lijevom boku i pucao, gostujući golman Godinić je odbio loptu na koju je natrčao Šarković i precizno  plasirao loptu u mrežu.
U završnici prvog poluvremena domaći nogometaši bili su blizu povećanju vodstva. S nekih dvadesetak metara pucao je Husejnović, golman Godinić je nezgodnu loptu odbio u vratnicu, na nju je natrčao Mašić kojem iz blizine nije uspjelo pogoditi gol i njegov je pokušaj završio na gredi.
Na drugoj strani golman Baričević nije imao nikakvog posla, Novljani nisu stvorili priliku za postizanje gola, premda su predveli dopadljivu igru i imali dosta loptu u posjedu.
Drugo poluvrijeme nastavilo se otvorenom igrom s obje strane i kad se to nije očekivalo, „Vinodol“ je uspio izjednačiti. S lijeve strane odlično je u peterac ubacio Grbac, domaća obrana nije reagirala na pravi način i Buljat je glavom neometan savladao nemoćnog Baričevića.
Primljeni gol ipak nije poremetio igru domaće momčadi koja je nastavila napadati, pa je već desetak minuta kasnije opet došla u vodstvo. Najprije je Buršić opasno zaprijetio Godiniću koji uspijeva loptu izbaciti u korner. Loptu ubačenu iz kornera lijepo je glavom zahvatio Imeraj i pogodio lijevi kut gostujućeg gola za 2:1.
Pokazalo se da je to i konačan rezultat jer gosti i dalje nisu bili konkretni u završnici napada, a „Crikvenica“ nije iskoristila još dvije lijepe prigode za gol. U 78. minuti je Husejnović opet s nekih 25 metara pucao snažno ali zamalo neprecizno, da bi u 84. minuti Šarković iz jedne polukontre u ulaska u šesnaesterac silovito raspalio i pogodio gredu gola „Vinodola“.
Na kraju, nogometaši „Crikvenice“ su zasluženo pobijedili u utakmici koja za njih nije bila lagana, osjetio se zamor kod igrača koji imaju veliku minutažu. S druge strane igrači „Vinodola“ ne trebaju biti previše nezadovoljni, predstavili su se u dobrom izdanju i pokazali kvalitetu kojom će se zasigurno podići s trenutne pozicije na ligaškoj ljestvici.
Jesenski dio prvenstva završava sljedeće subote, nogometaši „Crikvenice“ idu na nezgodno gostovanje u Buje.