"Jadran Poreč" nanio prvi poraz nogometašima "Crikvenice"

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

11. kolo: JADRAN – CRIKVENICA 1:0 (0:0)

Poreč, 6.11.2021. Stadion „Veli Jože“. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Čulina (Zagreb).

Strijelac: 1:0 Sumić (81'-11m).
Žuti kartoni: Užila, Bernobić (Jadran), Mazzarolli, Imeraj, Bogdanić, Merle (Crikvenica).

JADRAN: Pavlić, Užila, Bernobić, Ilić, Sumić, Mendiković, Terlević (od 76' Vlizlo), Lepinjica, Al Tharwan (od 89' Leko), Abramović, Ivetić.
CRIKVENICA: Baričević, Merle, Prpić, Mazzarolli, Antanasković, Bogdanić, Butorac, Šarković, Mašić, Imeraj, Buršić (od 76' Husejnović).

Prekinut je sjajan niz od 10 utakmica u kojima nogometaši „Crikvenice“ nisu doživjeli prvenstveni poraz, a pobijedili su 9 puta. Danas su u Poreču poraženi od „Jadrana“ s minimalnih 1:0, golom koji su dobili iz penala 10 minuta prije kraja utakmice.
Derbi susret dvije prvoplasirane momčadi nije donio nogomet na očekivanoj razini, pogotovo se više očekivalo od nogometaša „Crikvenice“ koji su igrali dosta rezervirano, što ih je na kraju koštalo poraza. Posebno su neraspoloženi bili gostujući napadači kojima ništa nije polazilo za nogom.
Nakon prve prijetnje Crikveničana u 4. minuti, kad je slobodan udarac Butorca obranio domaći golman Pavlić, nije bilo izrazitih prigoda za postizanje gola. Igralo se između dva šesnaesterca bez opasnosti za golmane, sve do 32. minute kad je Bogdanić ukrao loptu na 20-tak metara i odlično proigrao Mašića koji je izbio sam ispred golmana Pavlića u „mrtvu šansu“, međutim domaći golman je bio umješniji i sačuvao je svoj gol.
Nakon toga opasno je bilo pred gostujućim golom, u 34. minuti u šansi je Lepinjica nakon Sumićevog slobodnog udarca, puca s desne strane, ali Baričević brani. Slijedi novi pokušaj Sumića iz slobodnog udarca, a Baričević loptu izbacuje u korner. Treću šansu zaredom za „Jadran“ propušta Užila koji iz dobre prigode loptu šalje daleko od gostujućeg gola.
U drugom poluvremenu se gotovo ništa nije promijenio, domaći su imali laganu terensku inicijativu, ali prvu pravu šansu imala je „Crikvenica“. Crikvenički golgeter Mašić se u 54. minuti još jednom našao oči u oči sa domaćim golmanom Pavlićem, ali opet nije uspio postići gol.
U 67. minuti nakon još jednog slobodnog udarca, Lepinjica je pucao s desne strane, lopta je otišla zamalo pored gola. Nakon toga u šansi je bio Ivetić, Baričević je loptu odbio, a Vlizlo je nije uspio ugurati u mrežu iz novog pokušaja.
Derbi je odlučen u 80. minuti kad je Antanasković srušio Vlizla u kaznenom prostoru, a sudac je opravdano dosudio jedanaesterac. Siguran realizator bio je Sumić koji je time donio važne bodove Porečanima, jer u zadnjih 10 minuta „Crikvenica“ nije bila u šansi da izjednači rezultat.
Tako je propala prilika da već nakon ove utakmice naši nogometaši osiguraju naslov jesenskih prvaka, Porečani su se primakli na dva boda zaostatka.
U sljedećem kolu na rasporedu je novi derbi, u Crikvenici igraju „Crikvenica“ i „Vinodol“. Bez obzira na trenutnu razliku u kvaliteti i bodovnu razliku utakmice susjeda su uvijek neizvjesne i imaju poseban naboj.