7. kolo: CRIKVENICA - PODSTRANA 82:76 (26:16, 22:22, 16:25, 18:13).

Crikvenica, 18.11.2023. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Matek, Lenac i Patača (Rijeka).

CRIKVENICA: Tomas 7, Butorac, Šamanić 4, Car, Karabaić 23, Šulentić 9, Jurković 19, Perić, Zorić 7, Gazdić, Pepelar, Matić 13.

PODSTRANA: Bulić 12, Bašić 9, Odak, Topić, Lisica 11, Tomić, Udiljak 9, Jurčević 15, Šipić 20, Tomašević, Alfirević, Botica.

Košarkaši "Crikvenice" uspjeli su pobjedom protiv momčadi "Podstrane", u derbiju začelja, doći do druge prvenstvene pobjede. Zasluženo, s obzirom na to da su vodili čitavo vrijeme od početka do kraja utakmice, premda je pitanje pobjednika bilo otvoreno do zadnje minute.
Trener Dragojević jučer je utakmicu počeo s mladim Blažom Matićem na playu i standardnim Karabaićem, Tomasom, Šulentićem i Zorićem. Bio je to dobar potez, jer je Matić odigrao vrlo dobro, osobito u napadačkom dijelu. Prva četvrtina je bila i najbolje razdoblje igre crikveničkih košarkaša, razdoblje u kojemu su napravili 10 koševa prednosti (26:16), zahvaljujući prvenstveno dobrom šutu izvana.
Novu energiju igri domaće momčadi donio je svojim ulaskom u drugoj četvrtini Marko Jurković, njegovim koševima "Crikvenica" je zadržala prednost te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 48:38. U crikveničkim redovima opet je odličan bio neumorni Josip Karabaić koji je u tom razdoblju postigao 16 koševa, uz izuzetan doprinos u obrani.
U trećoj četvrtini uslijedio je pad u igri domaćih košarkaša, naročito u obrani koja je postala porozna, što su gosti koristili da iz prodora i reketa postignu velik broj koševa. Izostalo je zatvaranje i pomaganje u obrani, pa su gosti do kraja četvrtine smanjili na samo koš zaostatka (64:63). Situacija bi po "Crikvenice" bila i lošija da Beppe Tomas nije zabio dvije vezane trice za održanje vodstva.
U zadnjoj četvrtini "Crikvenica" je tricom Jurkovića uspjela doći na 7 razlike (72:65), što se pokazalo ključnim jer gosti tu prednost nisu uspjeli dostići. Premda su dvije minute prije kraja došli na samo koš zaostatka (77:76), a 27 sekundi prije kraja kod rezultata 79:76 gađali tricu za izjednačenje, ali nisu pogodili. Izuzetno važan skok uzeo je na odbijenu loptu Karabaić i "Crikvenica" je nakon prekršaja gostiju sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja mirno privela utakmicu kraju.
U redovima "Crikvenice" opet je svih 40 minuta odigrao Josip Karabaić koji je sa 23 postignuta koša i ukupnim doprinosom bio najbolji igrač utakmice. Treba istaknuti učinak Jurkovića koji je za manje od dvadeset minuta provedenih na parketu postigao 19 koševa uz samo jedan promašaj te Matića koji je uz Karabaića imao najveću minutažu i dobro je iskoristio.
Ovom pobjedom "Crikvenica" se malo odvojila od konkurenata u borbi za ostanak ("Marsonije", "Stoje" i "Podstrane"), a u sljedećemu kolu priliku za osvajanje novih bodova ima na gostovanju u Slavonskom Brodu protiv "Marsonije".