Damjan Stupar golom iz deveterca u zadnjoj sekundi donio bodove

8. kolo: POREČ - MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 21:21 (7:9)

Rijeka, 21.5.2023. Dvorana "Dinko Lukarić". Suci: Prpić (Kostrena) i Štakić (Rijeka).

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Damjan Stupar 6, Luka Pleša 2, Domagoj Car, Mauro Jurković 1, David Bosanac, Davor Gašparović, Dominik Huljina 5, Matej Stojčić, Mauro Rak 8.

8. kolo: MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - DUBOVAC GAZA 23:16 (10:8)

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Damjan Stupar 1, Luka Pleša 6, Domagoj Car, Mauro Jurković 2, David Bosanac, Davor Gašparović, Dominik Huljina 5, Matej Stojčić 1, Mauro Rak 7.

Mladim rukometašima "Mornara Crikvenica- Dramalj" još uvijek traje ligaška sezona. proteklog vikenda odigrali su dvije utakmice, o čemu nas je izvijestio njihov trener Ivica Žirovec:

U poslijednjem 8. kolu Lige za prvaka, odigranom na Kozali, ostvarili smo pobjedu protiv momčadi "Dubovac Gaza" iz Karlovca, te neriješeni rezultat protiv viceprvaka "Poreča", čime smo osvojili šesto mjesto u prvenstvu u kojem se natjecalo 18 ekipa iz 4 županije.Protiv "Dubovca" smo loše otvorili utakmicu i do 17. minute bili u rezultatskom minusu. U samoj završnici prvog poluvremena prelazimo u vodstvo, koje povećavamo početkom drugog serijom od četiri uzastopna pogotka, te nakon toga mirno privodimo utakmicu kraju. Protiv "Poreča" smo pak odlično otvorili utakmicu i vodili veći dio susreta, da bi posustali u samoj završnici u kojoj protivnici uspjevaju osvojiti bod.Najbolji strijelci s naše strane u ovim utakmicama su bili Mauro Rak s ukupno 15, Dominik Huljina s 10, te Luka Pleša s 8 postignutih golova. Kao i u većini slučajeva do sada, bolji dio naše igre bila je obrana u kojoj su naši igrači dali sve od sebe. Naredni vikend slijedi nam pauza, a nakon toga rasplet u Županijskoj ligi.

U dvije utakmice 7. kola Lige za prvaka 1. HRL U15 regije 1, odigrane na domaćem terenu, imali smo polovičan uspjeh. Nažalost i ovaj put, kao i u većem djelu prvenstva, zbog obaveza i bolesti nismo mogli računati na nekolicinu igrača, što je utjecalo i na konačni rezultat.
U utakmici protiv "Senja" gosti su se već sredinom prvog poluvremena odvojili na tri pogotka prednosti i tu su prednost održavali do sredine drugog poluvremena, kada nakratko uspjevamo okrenuti rezultat i povesti s golom razlike. Nakon toga protivnik postiže tri uzastopna pogotka, a mi, u samoj završnici, ne uspjevamo iskoristiti prednost od dva igrača više i bodovi odlaze u Senj.
U utakmicu protiv "Gospića" smo ušli pojačani za Maura Raka, trenutno našeg najboljeg strijelca, ali bez vratara Davora Gašparovića, koji se ozlijedio tijekom prve utakmice. Na gol je umjesto njega stao Domagoj Car, inače naš kružni napadač i postao prvo ime susreta. Svojim obranama nas je nosio i držao u igri do samog kraja susreta s infarktnom završnicom. Naime nakon isteka vremena semafor je pokazivao 18:18, no preostalo nam je još izvesti deveterac. Slobodni udarac izveo je Damjan Stupar i uz živi zid loptu poslao iza leđa gostujućeg vratara, nakon čega je započelo slavlje koje je predvodio kapetan Mauro Jurković, istom energijom, kao što je predvodio ekipu na terenu. Naši najbolji strijelci u ovim susretima bili su Dominik Huljina s ukupno 10, Borna Matejčić s 9, te Luka Pleša sa 7 postignutih pogodaka.