Crikvenička nogometna kronika (77)

1 - NK "Crikvenica", proljeće 2019. g.: Josip Vukelić (trener), dr. Stevo Mirić, Davor Vukelić, Stefano Stipanov, Dani Smojver, Nikola Nemetz, Matija Svetić, Domagoj Prpić, Sanjin Krmpotić, Juraj Nikšić, Jurica Njegovan, Donat Mijolović, Andrea Štemberger (stoje), Goran Kuna, Luis Petrović, Filip Škoro, Ivan Butorac, Antonio Mazzarolli, Moreno Merle, Tomislav Brkljača, Ivan Lukarić, Darko Babić s loptom (čuče)
2 - Trener Josip Vukelić

Godina velikog jubileja

Prošle sezone Crikvenica je bila peta. Može li to ponoviti? Trener Teodor Ivić imao je na raspolaganju sedam novih igrača. Bili su to Andrea Štemberger, Tomislav Brkljača, Hrvoje Pašuld, Sanel Kuši, Vito Polić, Dario Padavić i vratar Juraj Nikšić a otišao je Jurica Njegovan. Ozlijeđen je bio Dani Smojver.

Na otoku Cresu u prvom kolu nastupili su: Stipanov, Brkljača, J. Nemetz, Štemberger, Vukelić, N. Nemetz, Polić, Pašuld, Kuna, Svetić, Edi Petrović, Butorac, Mijolović, Matešković, a svoju su priliku čekali Merle, Prpić, Škoro i Mazzarolli. Cres je pobijedio s 2:0.
Protiv Rovinja kod kuće (2:0) iskazao se Butorac a posebice E. Petrović velemajstorskim potezom u 85’ kad je s ruba gostujućeg šesnaesterca iz okreta bez da lopta padne na tlo pogodio gornji kut gostujućeg gola.
U Bakru su Crikveničani u prvih 60’ bili bolji ali svoje šanse nisu iskoristili. Domaći jesu. Iz tri udarca postigli su dva pogotka. Utakmica potiv Mladosti iz Fažane počela je minutom šutnje za preminulog Rina Cara, bivšeg odličnog igrača i predsjednika kluba. Istrani su odnijeli bod izjednačivši u 87’.
Put u srce Istre u Pazin nije bio lijep. Braća Lepinjica dotukli su Crikveničane. Prvi seniorski pogodak postigao je Luis Petrović, svoj je pogodak pridodao i Merle da ublaži poraz od 6:2.
Ogled starih znanaca Crikvenice i Nehaja uvijek je sportski praznik bez obzira gdje se igralo. Butorac je postigao vodstvo, a pogreškom vratara Stipanova, Senjani su izjednačili.
U sedmom kolu Halubjan protiv Crikvenice (0:2). Na klupi je opet sjedio predsjednik Marko Prpić, jer je Ivić otišao. Trener Prpić manje je bio uspješan u Bujama (4:1), ali jest protiv Vihora (3:0).
Protiv Uljanika u Puli Kici su vodili od 2. min da bi domaći u 71. izjednačili a u 78. i poveli udarcem s 30 m.
U XIII. kolu momčad je preuzeo Nikica Skaramuca koji nije mogao biti zadovoljan (1:1) igrom protiv Rudara kod kuće.
U Mavrincima se krenulo hrabro pa je u prvom poluvremenu bilo 1:1. U 8. min Crikveničanima je poništen, po mišljenju mnogih regularan, pogodak. Na vrlo teškom i vodom pokrivenom terenu domaći su postigli tri pogotka.
U zadnjem jesenskom kolu Crikvenica je dočekala Vinodol. Navijačka skupina Bura iz Novog Vinodolskog napravila je pravu nogometnu atmosferu. Gosti su poveli, a izjednačio je najbolji kod Crikveničana, Butorac. Kod Novljana sve se vrtjelo oko Marijana Tomića koji je i ovdje pokazao svoju igračku i lidersku kvalitetu. Antonio Buljat postigao je pobjedonosni pogodak.

U ovom dijelu sezone Crikvenica je zauzela četrnaesto mjesto.
14. CRIKVENICA 15 4 3 8 18 : 27 15

Početkom 2019. godine po treći je put na trenersku klupu sjeo Josip Vukelić. U prva tri kola izgubljena su četiri boda kod kuće (neriješeno s Cresom i poraz protiv Borca). Tek protiv Pazinke stigla je prva pobjeda (3:1).
U Senju su bodovi izgubljeni u sudačkoj nadoknadi. Za ovaj susret Crikveničani su se jedva skupili. Nedostajalo je devet prvotimaca.
Protiv Halubjana, izravnog konkurenta za ispadanje, kod kuće je odigrano 1:1. U osam utakmica Crikvenica je primila osam golova, a izgubila 18 bodova.
Na utakmici protiv Uljanika (2:1) bilo je uzbudljivo. Gosti su u prvom poluvremenu imali nekoliko izvrsnih prilika za postizanje pogodaka. Promašaji su se u konačnici pokazali vrlo skupim. U 90. min bilo je 1:1 i tada je kapetan Crikveničana Butorac srušen u šesnaestercu gostiju, a sudac Žižić-Gušo nije se oglasio. U nastavku te akcije odgurnut je Vukelić i sudac je svirao i pokazao na bijelu točku. Gosti su žestoko prosvjedovali, a nisu bili u pravu, jer da nije označen prekršaj prosvjedovali bi domaći. Po završetku utakmice malo je nedostajalo da dođe do težeg incidenta kad su neki igrači Uljanika opkolili sudca. Domaća redarska služba bila je na visini zadatka. Glavnog vinovnika nemilih scena sigurno sustiže oštra kazna.

Poslije ovog uspjeha Crikveničani su u Hreljinu vodili u prvom poluvremenu da bi u drugom dijelu primili pet golova.
U XXVII. kolu u drugom poluvremenu utakmice s Otočcem prikazana je najbolja igra kod kuće u cijelom proljetnom dijelu kad su Ličani svladani s 4:1.

Cijelo proljeće Crikvenica je igrala nekompletna, u grču, bilo je htijenja ali su i nesretne okolnosti (izgubljene utakmice u zadnjim minutama) pratile Kirce.
U Labinu su izgubljeni bodovi i dvojica pocrvenjenih (Vukelić, Brkljača) pa neće nastupiti protiv Grobničana koji se prošetao pored Dubračine (0:3). U susjedskom derbiju Vinodol i Crikvenica odigrali su miroljubivo 1:1.

Na kraju Crikvenica je zavRšila na 14. mjestu što nije postignuće koje bi donijelo zadovoljstvo posebice ne u godini kad se obilježava velika obljetnica. Velika su očekivanja od najavljene rekonstrukcije treće i četvrte lige pa bi se Crikveničani s obzirom na tehničke i materijalne uvjete mogli naći u višem rangu natjecanja.