"Crikvenica" na Mavrincima u 82. minuti imala prednost od tri gola i osvojila samo bod

1 - Josip Buršić, strijelac protiv "Grobničana"
2 - Stefan Antanasković

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

21. kolo: GROBNIČAN - CRIKVENICA 3:3 (0:1)

Mavrinci,23.4.2022. Gledatelja 250.  Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb). Pomoćnice: Petravić i Pejić (Zagreb).

Strijelci: 0:1 Amir Mašić (26'), 0:2 Gundić (66' - ag), 0:3 Buršić (58'), 1:3 Pilčić (82'), 2:3 Gundić (90'), 3:3 Vukelić (90'+1')

Žuti kartoni: Batarelo, Brdar ("Grobničan") Amir Mašić ("Crikvenica")

GROBNIČAN: Curać, Mateo Babić (od 37' Ivan Babić), Golić, Vukelić, Brdar, Pilčić, Matković, Brekalo (od 32' Tešić), Gundić, Batarelo, Bosančić (od 50' Burul)

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić Mazzarolli, Alilović (od 78' Admir Mašić), Butorac, Buršić (od 69' Imeraj), Amir Mašić, Antanasković, Vukajlović (od 62' Šarković), Barac (od 78' Burčul)

Derbi susret drugoplasirane "Crikvenice" i trećeplasiranog "Grobničana" privukao je na igralište "Adelija Beba Haramija" u Mavrincima velik broj gledatelja, koji mogu biti zadovoljni kvalitetom nogometa koju su prikazali igrači obje momčadi. Iako su i jedni i drugi prije par dana imali zahtjevene utakmice u Kupu, to nije ostavilo traga na njihovoj igri.
"Grobničan" je u utakmicu ušao oslabljen neigranjem požutjelih Sroka, Jukića i Rubčića te ozlijeđenih Prtenjače, Miculinića i Kurilića, s druge strane "Crikvenica" je bila kompletna, s time da Šarković i Imeraj nisu bili u početnoj postavi. Ovu važnu utakmicu sudila je ženska sudačka postava, glavna sutkinja bila je Sabina Bolić.
Početak utakmice pripao je domaćinima koji su svojim poznatim pritiskom prijetili gostima, pa je već u 4. minuti Brdar bio u šansi, no Baričević odlično obranio njegov udarac. Uzvratio je Mašić iz kontre, ali je pucao pokraj gola.
Blizu postizanju gola "Grobničan" je bio u 12. minuti kad je Pilčić iz gužve pogodio vratnicu, a desetak minuta kasnije njegov udarac nogom zaustavlja Baričević.
"Crikvenica" je svoje šanse imala iz kontri, u najboljoj je bio Mazzarolli u 22. minuti, kad je prekinuo napad domaćina i solo prodorom došao u šansu, ali je pucao preko gola.
Pet minuta kasnije "Crikvenica" dolazi u vodstvo. Vukajlović u kombinaciji s Antanaskovićem probija desnu stranu i idealno upošljava Amira Mašića koji majstorski vara obranu domaćina, potom loptu šalje u jednu, a golmana Curaća u drugu stranu i rezultat je 0:1. Do kraja prvog poluvremena "Crikvenica" je imala još tri izgledne šanse preko Alilovića i Buršića i mogla je na odmor otići i svećom prednošću.
Očekivano, odmah početkom drugog poluvremena"Grobničan" kreće agresivno, s pritiskom na zadnju liniju gostiju i ubrzo od toga imaju koristi. Nakon jedne gužve u šesnestercu "Crikvenice" sutkinja Bolić dosuđuje jedanaesterac za domaće, međutim Matković ga ne uspjeva realizirati, pogodio je vratnicu.
Neiskorišteni penal kao da je demoralizirao domaće i "Crikvenica" sve više preuzima inicijativu na terenu te u 56. minuti povisuju na 0:2. Amir Mašić je izveo korner, nakon kojega domaći stoper Gundić pogađa vlastitu mrežu.
U 59. minuti rezultat je već 0:3. Na dodavanje Butorca mrežu Curaća preciznim udarcem po zemlji pogađa Josip Buršić. "Crikvenica" je potpuno zagospodarila terenom i činilo se kako nema dvojbe kome će pripasti važna tri boda. Grogiranog domaćina gosti su mogli kazniti još kojim golom iz izglednih šansi koje su imali.
Od 80. minute "Grobničan" se diže, efektnim golom škaricama Pilčić pogađa gol Baričevića za 1:3, što domaćim nogometašima daje silan poticaj za napade na gol "Crikvenice". U 90. minuti Matković izvodi slobodan udarac, nakon kojeg Gundić glavom pogađa mrežu, ovaj put na "pravoj" strani za 2:3. Šokirani Crikveničani u sudačkoj nadokandi, u 91. minuti dobivaju i treći gol, Baričević je najprije uspio zaustavio udarac Pilčića, no odbijenu loptu Vukelić je pospremio u mrežu za izjednačenje na 3:3!
Uzbuđenjima ni tu nije bio kraj, u samoj završnici Imeraj je imao veliku šansu donijeti bodove Crikveničanima, ali prigodu nije iskoristio i utakmica je nakon velike drame na kraju završila podjelom bodova.
Nogometaši "Crikvenice" mogu žaliti što su u samoj završnici ostali bez tri boda, ali su na gostujućem terenu protiv jedne od najboljih momčadi lige pokazali da imaju kvalitetu za sam vrh ligaške ljestvice.