"Crikvenica" i "Jadran" podijelili bodove u zadnjem kolu prvog dijela

1 - Početna postava "Crikvenice"protiv "Jadrana": trener Svast, Prpić, Lukarić, Matešković, Bogdanić, Baričević, Buršić (iza), Imeraj, Šarković, Vidović, Mazzarolli, Alilović (ispred)

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA

13. kolo: CRIKVENICA – JADRAN  1:1 (0:1)

Crikvenica, 21.11.2020. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćni suci: Robi Kezele i Dominik Salaj (Rijeka).
Strijelci:  0:1 Lepinjica (27´), 1:1 Šarković (72´).
Žuti kartoni: Bogdanić, Mazzarolli („Crikvenica“); Dujanić, Mofardin, Sumić, Užila („Jadran“)
Crveni karton: Tomić („Jadran“)

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović, Šarković, Buršić, Imeraj (od 81' Smojver), Lukarić (od 46'  Fumić), Matešković (od 62' Buljat), Vidović. Trener: Nehajev Svast.
JADRAN: Pavlić, Mofardin, Užila, Lepinjica, Sumić, Herak (od 75' Leko), Tikas, Dujanić (od 67' Tomić), Valenta, Radman, Bernobić. Trener: Dalibor Šuran.

Završen je prvi dio natjecateljske sezone 2020./21 u 3. HNL – zapad u kojem su nogometaši „Crikvenice“ uvjerljivo zauzeli prvo mjesto. U 13 utakmica postigli su čak 11 pobjeda te dva neriješena rezultata, a ni u jednoj utakmici nisu poraženi. Obrana predvođena sjajnim golmanom Igorom Baričevićem primila je samo 5 golova. Bodovna prednost s kojom će naši nogometaši prezimiti ispred prvih pratitelja „Grobničana“ i „Jadrana“ iznosi velikih 7 bodova i značajan je kapital u nastavku prvenstva.

U današnjoj posljednjoj utakmici prvog dijela prvenstva Crikveničani su se namjerili na protivnika koji im je na kraju zadao i najviše problema od svih momčadi protiv kojih su igrali. Nogometaši „Jadrana“ iz Poreča predstavili su se kao odličan sastav koji se došao nadigravati i uzeti bodove.
Međutim, tko zna kako bi se utakmica razvijala da je „Crikvenica“ iskoristila svoje šanse u prvih dvadesetak minuta utakmice. Gostujući golman Pavlić je dvaput obranio čiste šanse Bogdanića i Buršića, a najveću je zapucao Prpić, s par metara neometan tukao je preko gola.
Uzvraćaju gosti, Baričević dvaput brani udarce Valente, a onda u 27. minuti Lepinjica nakon solo prodora uspijeva savladati Baričevića. Gosti sve više preuzimaju inicijativu i imaju nekoliko prilika za povećanje vodstva, a najbolju je imao Herak koji je u 37. minuti pogodio prečku. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko prilika na obje strane, ali rezultat 0:1 se nije promijenio.
Igrao se jako dobar nogomet, znalci kažu iznad trećeligaške razine, a atmosferi derbija  pridonijela je i gostujuća navijačka skupina „Šajete Boys“ pristigla iz Poreča koja je glasno bodrila ekipu „Jadrana“. Njih četrdesetak navijalo je s vanjske strane ograde pošto zbog epidemioloških mjera nisu mogli ući na stadion kao ni priličan broj domaćih ljubitelja nogometa. Zbog nepridržavanja socijalne distance među navijačima morala je intervenirati crikvenička policija, no sve je prošlo bez izgreda.
U drugom poluvremenu vidjeli smo nešto manje šansi za golove, ali igra je i dalje bila na vrlo visokoj razini. Gosti su kontrolirali utakmicu, stvorili su nekoliko prilika koje je opet neutralizirao raspoloženi Baričević.
Činilo se kako je „Crikvenica“ blizu prvog prvenstvenog poraza, no onda se u 72. minuti ukazao Dino Šarković. Najbolji crikvenički strijelac odlično je reagirao na dodavanje Alilovića i kraj svojih čuvara, s nekih 14 metara pogodio kut gostujućeg gola.
Pomalo bizarna situacija uslijedila je u 71. minuti. Gostujući igrač Tomić koji je u 67. minuti ušao u igru nakon svega nekoliko minuta zaradio je zbog prigovaranja dva žuta kartona i „Crikvenica“ je zadnjih dvadeset minuta imala igrača više. Međutim, domaći nogometaši protiv ovako opasne gostujuće momčadi nisu imali potrebu srljati i na kraju je završilo neriješeno, što je i najpravednije.
Nogometaši „Crikvenice“ predvođeni trenerom Svastom  zaslužuju velike čestitke za osvojen naslov jesenskog prvaka, jednako kao i uprava kluba koja je napravila velike, vidljive pomake u organizaciji kluba.
Sada slijedi zimska stanka koja će svima dobro doći, a na proljeće od naših nogometaša očekujemo jednako dobar drugi dio prvenstva i novi iskorak crikveničkog nogometa.