Apsolutna dominacija juniora "Svetog Jakova" na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske

Nakon osvajanja naslova momčadskih prvaka Hrvatske juniori Boćarskog kluba "Sveti Jakov" potvrdili su svoju kvalitetu i na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske održanom od 24. do 27.8. u Ročkom polju i Roču.
Štoviše, može se reći da su pokazali apsolutnu dominaciju u odnosu na konkurenciju, s obzirom na to da su u 6 disciplina koje su igrane osvojili prva mjesta u svih 6 disciplina. Tome su pridodali i 5 drugih mjesta, što znači da su "ostatku Hrvatske" prepustili svega jednu srebrnu medalju, u disciplini pojedinačno klasično.
Da bi sve završilo u velikom stilu pobrinuo se Lovro Šipek koji je u brzinskom izbijanju pogodio 45 boća od 46 izbačaja čime je postavio novi hrvatski juniorski rekord.
Najuspješniji igrač Prvenstva sa 4 zlatne i dvije brončane medalje je Žarko Jerčinović, koji je pojedinačne discipline igrao u dresu "Drivenika". Od ostalih pulena trenera Vjekoslava Matetića, Filip Klarić je osvojio tri zlatne i dvije srebrne medalje, Lovro Šipek se okitio s jednom zlatnom i tri srebrne medalje, a najmlađi među njima, kadet Adrian Šipek, osvojio je dvije srebrne i dvije brončane medalje.
Pehare i medalje najboljim juniorima podjelili su predsjednik HBS-a Denis Peršić i voditelj natjecanja Čedomir Žulić.