Završilo SP u jedrenju za klasu Laser 4.7: Ursula Balas na 10., a Nika Manestar na 30. mjestu

1,2 - Ursula Balas na završnoj svečanosti dodjele priznanja najboljima na SP

Poljski grad Gdynia na Baltičkom moru bio je domaćin Svjetskog prvenstva u jedrenju u klasi Laser 4.7 koje je završeno jučer.
Odlične rezultate i na ovom, najvećem, jedriličarskom natjecanju postigle su jedriličarke „Vala“ Ursula Balas i Nika Manestar predvođene trenerom Robertom Jurinčićem. Ursula Balas je na kraju zauzela 10., dok je Nika Manestar na 30. mjestu u konačnom plasmanu, u konkurenciji 155 jedriličarki iz cijelog svijeta.

Njihov trener Robert Jurinčić bio je naravno vrlo zadovoljan postignutim u Poljskoj, odakle nam je poslao svoj završni izvještaj:
- Zadnjeg dana SP odjedrena su dva plova, po vjetru snage 10 čvorova. Uvjeti na moru bili su vrlo teški, kiša je padala cijelo vrijeme, vjetar je bio skroz nestabilan, promjene smjera vjetra bile su nemoguće za predvidjeti.
Ursula je u prvom plovu bila odlična te je kroz cilj prošla kao 10, dok je u drugom plovu loše startala i nikako se nije mogla probiti naprijed.
Nika je jedrila danas oba plova bez velikog rizika i u oba plova u cilj ušla 37. i 39. Na kraju Ursula je zauzela sjajno 10. mjesto, a Nika vrlo dobro 30. mjesto.
Ovo je bio njihov prvi nastup na Svjetskom prvenstvu, a ja kao njihov trener sam jako zadovoljan njihovim plasmanom. Ursula je na dva velika natjecanja (Europsko i Svjetsko prvenstvo) ove godine stajala na podiju za pobjednike, što smatram velikim uspjehom crikveničkog jedrenja. Nika je oba prvenstva jedrila vrlo dobro, stekla mnogo iskustva, te se nadam da će sljedeće godine zajedno s Ursulom još napredovati i biti u borbi za visoke plasmane.

Naslov svjetske prvakinje pripao je Talijanki Chiari Benini Floriani, a poredak najboljih i hrvatskih jedriličarki je sljedeći: