Zabrinjavajući poraz "Mornara-Crikvenica"

6. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:33 (15:15)

Crikvenica, 2.11.2019. Gradska sportska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 180. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (Zagreb).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 3, Oroši, Luka Čupić 6 (5), Dokoza, Tomislav Čupić 2, Huljina 1, Vučetić 2, Car 7, Čirjak 4, Mataija 2, Mijić, Fran Daskijević, Domijan 1, Dragičević. Trener: Saša Ilić.
HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Hrvoje Jakelić 4, Perić 7 (4), Klarić, Banović 8, Stipe Maleničić, Kutleša, Vukasović, Pocrnja 2, Marko Maleničić 7, Berislav Jakelić, Varvodić 4, Bošnjak, Urličić 1. Trener: Marko Galiot.
Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 5 (5); „Hrvatski dragovoljac“: 6 (4).
Isključenja: „ Mornar-Crikvenica“: 12'; „Hrvatski dragovoljac“: 6'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ zabilježili su sinoć peti poraz u dosad šest odigranih prvenstvenih utakmica, što je više nego dovoljan razlog za zabrinutost u njihovim redovima.
Ovaj put bodove je iz Crikvenice odnijela momčad „Hrvatskog dragovoljca“ iz Dugog Rata, nakon loše predstave naših rukometaša, na što se nadovezao sudački kriterij koji je pogodovao gostima. Moglo bi se reći da bolje suđenje ne bi imali ni da se igralo u Dugom Ratu, ali unatoč tome domaći rukometaši su trebali prikazati više.
U prvom poluvremenu igralo se dosta izjednačeno, uz dosta grešaka i jedne i druge momčadi, da bi u 17. minuti „Mornar-Crikvenica“ golom mladog Mataije prvi put došao na +3 (9:6). No gosti su zahvaljujući propusnoj domaćoj obrani ubrzo izjednačili. U 27. minuti Matija Car je opet doveo Crikveničane na +3 (15:12) i kad se očekivalo da će tu razliku još povećati, s nekoliko grešaka u napadu naši rukometaši su dozvolili gostima da do poluvremena izjednače rezultat (15:15).
Rukometaši „Hrvatskog dragovoljca“ bolje kreću u nastavak, postižu postižu dva uzastopna gola, a tada u 33. minuti suci na dvije minute isključuju Vladu Matejčića. Na tu odluku prigovara Tomislav Huljina, pa suci najprije i njega isključuju iz igre na dvije minute, a potom mu dodjeljuju i crveni karton. Huljina mora van s parketa u 34. minuti, a gosti situaciju s dva igrača više koriste da prvi put odu na 3 razlike u 35. minuti (16:19).
Agresivnom obranom domaći uspijevaju doći na -1 u 38. minuti, ali onda opet slijedi nekoliko dvojbenih sudačkih odluka na štetu „Mornara-Crikvenice“, koji izazivaju buru negodovanja u gledalištu.
Gostujući rukometaši to koriste i u 46. minuti dolaze na najveću prednost od 5 golova (21:26). U tim trenucima istakao se gostujući golman Stipe Maleničić, a domaćim rukometašima ništa nije polazilo od ruke. Tu su prednost gosti uspijevali držati sve do kraja premda su domaći ulagali veliki napor ne bi li dostigli njihovu prednost.
U dva su navrata smanjili na -3 gola, ali više od toga nisu uspjeli postići.
Na koncu, gostujući rukometaši su izvukli maksimum iz ove utakmice, a naši rukometaši su očito u lošem razdoblju iz kojeg će morati izaći čim prije, nadamo se već u sljedećoj utakmici protiv ekipe „Balić-Metličić“ u Splitu.