9 - Kapetanice ekipa Petra Filipović i Ivona Stilinović sa sucima utakmice

1. kolo: MURVICA – SPLIT 2010 23:22 (15:10)

Crikvenica, 15.9.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 400. Suci Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag). Nadzornik: Živolić (Rovinj).

MURVICA: Antić, Ljubanović, Skorić 5, Paurević 3, Kalčić 7 (2), Filipović 1, Marijeta Lekaj 3, Mandekić, Dilja Lekaj 2, Debelić 2, Marta Pešut, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić, Krešić.
SPLIT 2010: Marić-Banje 3, Plazibat, Buljan 3, Kalajžić, Rubić 2, Budić, Stilinović, Sablić 2, Radošević 6 (4), Ivičević 1, Kapitanović, Škarić 2, Ercegović 3, Surjan.

Isključenja: „Murvica“: 4'; „Split 2010“: 14'.
Sedmerci: „Murvica“: 4 (2), „Split 2010“: 4 (4).

Veliku pobjedu ostvarile su rukometašice „Murvice“ u sinoć odigranoj njihovoj prvoj prvoligaškoj utakmici protiv rukometašica „Splita 2010“. U lijepo ispunjenoj Gradskoj sportskoj dvorani osvojile su prve prvenstvene bodove, a čak i vrjednije od bodova je spoznaja da mogu itekako kvalitetno participirati u našem najjačem ligaškom natjecanju.
Prije samog početka utakmice predsjednik „Murvice“ Damir Ljubanović prigodno se oprostio od Marije Tus zahvalivši joj za veliki doprinos Klubu u proteklim sezonama.
Na predstavljanju ekipa velik pljesak zaslužio je i trener gostujuće ekipe Željko Čagalj kojem crikvenička rukometna publika nije zaboravila dane kad je vodio seniore „Crikvenice“.

Trener „Murvice“ Mladen Prskalo utakmicu je počeo sa Sarom Mandekić na golu, Marijetom Lekaj, Ivonom Skorić, Petrom Filipović, Anom Debelić, Antonelom Kalčić i Anom Paurević.
Nakon prvog neuspjelog napada gošći domaće su povele, a treba zabilježiti da je prvi povijesni gol u Prvoj ligi postigla Ivona Skorić, inače najbolja sportašica Grada Crikvenice u izboru našeg portala.
Rukometašice „Murvice“ u utakmicu su ušle odlučno s čvrstom igrom u zoni „5-1“ i efikasnom igrom u napadu. Već u 5. minuti odvojile su se na dva gola prednosti (4:2), no Splićanke s dva uzastopna gola izjednačuju na 4:4.
Tada kreće serija domaćih rukometašica koje u 15. minuti dolaze do prednosti od 4 gola (9:5), a posebno treba naglasiti da su golove postizale raznovrsno, iz kontre (Paurević), s vanjskih pozicija (Skorić i Kalčić), s pivota (Debelić) i prodorima (Lekaj), tako da je trener Čagalj bio prisiljen pozvati svoj prvi time-out. No ni to nije pomoglo gošćama jer su naše rukometašice nastavile s odličnom igrom, pa su nakon gola Marijete Lekaj u 20. minuti došle na najveću prednost od 11:6.
U 18. minuti trener Prskalo radi prvu izmjenu i u igru uvodi šesnaestogodišnju Dilju Lekaj koja je je svoju minutažu odigrala odlično. Do kraja poluvremena Splićanke su smanjile na 11:8, no „Murvica“ opet radi seriju i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 15:10, a upravo je Dilja s krila postigla gol u zadnjim sekundama prvog dijela. Uz sve dobro što su napravile u prvom dijelu rukometašice „Murvice“ nisu iskoristile dva sedmerca, tako da je njihova prednost mogla biti i veća.

U drugom poluvremenu „Murvica“ koristi prvi napad, Ana Debelić zabija za 16:10 i najveće vodstvo na utakmici. Gošće smanjuju, potom Sara Mandekić brani zicer, a u 35. minuti Antonela Kalčić postiže atraktivan gol sa svoje polovice, kad su gošće zbog isključenja izvukle vratarku, za vodstvo od 17:12.
Nakon toga slijedi veliki preokret u igri. Fizički jače i spremnije Splićanke podižu razinu igre u obrani, a naše rukometašice nemaju rješenja protiv zone „6-0“. Od 35. do 43. minute nisu postigle gol, a gošće iz minute u minutu smanjuju prednost domaćih. Vrlo važan gol tada postiže najmlađa, Dilja Lekaj, za održavanje vodstva „Murvice“ od 18:15.
No rukometašice „Murvice“ i dalje imaju velikih problema u napadu, pa gošće u 54. minuti dolaze do izjednačenja – 20:20. Bilo je to prvo izjednačenje od 7. minute i rezultata 4:4, a „Murvica“ je imala vodstvo punih 47 minuta. Činilo se da su kola „Murvice“ krenula nizbrdo, pogotovo što su rukometašice „Splita“ u 55. minuti došle do vodstva 20:21. Ipak, u sljedećem napadu Ana Paurević je izborila sedmerac, a sigurno ga je realizirala Antonela Kalčić i utakmica ulazi u dramatičnu završnicu.

Petra Filipović pogodila za pobjedu 5 sekundi prije kraja
Budi se publika, rukometašice „Murvice“ imaju veliku podršku s tribina, a u 58. Lucija Radošević iz sedmerca opet dovodi gošće u vodstvo (21:22), da bi u sljedećem napadu sjajna Antonela Kalčić pogodila za izjednačenje (22:22).
Gostujuće rukometašice imaju napad, ali i igračicu manje, minutu i pol do kraja utakmice, ali ne uspijevaju postići gol. Odlična Sara Mandekić brani udarac gošći i „Murvica“ ima zadnju minutu za napad.
Bilo je teško naći pukotinu u čvrstoj obrani Splićanki, no Petra Filipović je 5 sekundi prije kraja uspjela s vanjske pozicije postići odlučujući gol za veliku pobjedu „Murvice“ od 23:22. Kapetanica je tako presudila pobjednika, nakon čega je uslijedila erupcija oduševljenja na domaćoj klupi i u gledalištu.

Rukometašice „Murvice“ uspjele su smoći snage i zaustaviti nalete Splićanki u samoj završnici utakmice te osvojiti prve bodove, na način koji je oduševio sve prisutne u dvorani. Posebno treba reći da je baš svaka od 8 igračica koliko ih je ulazio u igru dala svoj maksimalni doprinos pobjedi i upravo je ta snaga kolektiva najveća vrijednost ekipe trenera Prskala.

Bez ustezanja možemo reći kako smo sinoć vidjeli vrhunsku rukometnu predstavu, a rukometašice „Murvice“ ispisale su najljepšu pozivnicu za sljedeće utakmice. Nakon dugo vremena i ambijent u dvorani je podsjetio na stara dobra vremena, naročito rukometna, a posebno lijepo je bilo u publici vidjeti brojne crikveničke sportaše.
Odbojkašice su došle u svojim majicama, bili su tu članovi udruge „Vavik vjerna Kirija“. Nogometaši „Crikvenice“ predvođeni kapetanom Ivanom Butorcem su nakon svoje odigrane utakmice također došli dati podršku rukometašicama „Murvice“. Sve su to sjajni primjeri i pokazatelji u kojem smjeru crikvenički sport treba ići.

Za rukometašice „Murvice“ sada slijedi trotjedna prvenstvena stanka. Naime u 2. kolu su slobodne pošto je ekipa „Pitomače“ odustala od natjecanja, a nakon toga zbog nastupa reprezentacije, dva tjedna se liga neće igrati. Tako će „Murvica“ sljedeću utakmicu igrati 6.10. protiv „Zrinskog“, opet u Crikvenici.