Velika pobjeda "Murvice" protiv "Sesvete Agroproteinke"

15. kolo: MURVICA – SESVETE AGROPROTEINKA  29:26 (16:14)

Crikvenica, 9.2.2020. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Grubor (Poreč)  i Žepčan (Umag).

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković 2, Skorić 8 (4), Krešić, Kalčić 4, Grozdek, Filipović 2, Marijeta Lekaj 4, Paurević 5, Mandekić, Dilja Lekaj 1, Debelić 3, Lončarić, Nika Car, Anđela Tomić. Trener: Ramiz Džekić.
SESVETE AGROPROTEINKA: Tupek, Bešen 1, Dičak 5 (4), Čalušić 4 (1), Burić 3, Lovrenčević, Lukić 5, Anđelić 4, Zetović, Brkić 1, Lisjak 2, Derežić, Pehar, Matijaš 1. Trener: Branko Šebek.

Sedmerci: „Murvica“: 4 (4); „Sesvete  Agroproteinka“: 6 (5).
Isključenja: „Murvica“: 10', „Sesvete Agroproteinka“: 6'.
Crveni karton: Kalčić (37').

Rukometašice „Murvice“ ostvarile su sinoć veliku pobjedu, nadigrale su renomiranu ekipu „Sesvete Agroproteinke“  i tako došle do nova dva boda koja im ostavljaju nadu za ostanak u prvoligaškom društvu.
Prvih desetak minuta protekao je u uobičajenom ispitivanju snaga, niti jedna ekipa nije stvorila prednost, sve do 16. minute kad se „Murvica“ golom Ivone Skorić odvaja na 10:7, a dvije minute kasnije golom s krila Antonija Butković povećava prednost na 12:8. Igru „Murvice“ krasila je raznovrsnost u napadu, pa su golove postizale sa svih pozicija. Pritom je Sara Mandekić obranila nekoliko zicera čime je dodatno podigla samopouzdanje našim rukometašicama. Do kraja poluvremena gošće su smanjile na 16:14, no bilo je to sve u svemu odličnih 30 minuta „Murvice“.
Međutim, u tom ritmu naše rukometašice nisu ušle u drugo poluvrijeme, punih 7 i pol minuta nastavka nisu postigle gol, što su Sesvećanke iskoristile za preokret i vodstvo od 16:18.
Da stvar bude gora u 37. minuti direktan crveni karton dobila je Antonela Kalčić nakon nesmotrenog prekršaja na Ines Lesjak, u pokušaju sprečavanja kontre. Činilo se tada da se rukometašice „Murvice“ neće uspjeti vratiti u svoj ritam, ali zahvaljujući velikoj borbenosti i htijenju uspjele su uspostaviti igračku i rezultatsku ravnotežu.
Bravurama i golovima Ane Paurević s krila, opet su došle u vodstvo od 3 razlike (23:20), a u 46. minuti je Petra Filipović zabila za 24:20.
Narednih 10 minuta vodila se velika borba, Sesvećanke su malo po malo stizale prednost „Murvice“, pa je u 55. minuti rezultat bio 25:24 za domaće. Tada „Murvica“ koristi greške gostujućih igračica u napadu i golovima Marijete Lekaj i Ivone Skorić diže vodstvo na 27:24 u 57. minuti.
Gošće smanjuju na 27:25, a trener Džekić u zadnje tri minute ukazuje povjerenje mladoj Dilji Lekaj, u odlučujućim trenucima utakmice. Hrabrim golom izvana za 28:25 u 28. minuti Dilja opravdava trenerovo povjerenje i utakmica je time bila riješena, jer ostalo je premalo vremena za eventualni preokret.
Uslijedilo je veliko slavlje domaćih igračica koju su pobjedu apsolutno zaslužile, prije svega zato jer su vjerovale u sebe i snagu ekipe. Pobjeda protiv ekipe „Sesvete Agroproteinke“ ima veliku vrijednost ne samo zbog osvojena dva boda već i zbog spoznaje da rukometašice „Murvice“ mogu ravnopravno igrati protiv svake ekipe u ligi (naravno osim „Podravke“ i „Lokomotive“).

U sljedećem kolu naše rukometašice gostuju u Splitu protiv ekipe „Split 2010“.