Ursula Balas srebrna na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u klasi Laser 4.7

1,2 - Ursula Balas

Omiš je od 25. do 28.10. bio domaćin Otvorenog prvenstva Hrvatske za juniorske klase, koje je održano u organizaciji Jedriličarskog kluba „Omiš“.
Na prvenstvu je sudjelovalo 57 natjecatelja u klasi Laser 4.7 i 18 natjecatelja u klasi Laser radial iz cijele Hrvatske te Švicarske, Njemačke i Crne Gore. Za ekipu Jedriličarskog društva „Val“ uz pratnju trenera Roberta Jurinčića jedrili su Ursula Balas, Nika Manestar, Luka Gregović i Bianka Maria Ornik u klasi Laser 4.7 te Leon Kljuš u klasi Laser radial.
Kao i sa svake „Valove“ regate izvješće smo i ovaj put dobili od trenera Roberta Kurinčića:
- Tijekom tri dana prvenstva odjedrili smo pet regata. U petak smo odjedrili tri regate po jugu 12-16 čvorova, dok smo u subotu odjedrili još dvije regate po jugu 18-24 čv. Zadnjeg dana prvenstva jugo je puhalo preko 35 čvorova te je regatni odbor odlučio da jedrenja neće biti.
Naši jedriličari opet su zauzeli mjesta u samom vrhu, Ursula je završila u ukupnom poretku na fenomenalnom 3. mjestu, dok je u konkurenciji djevojčica bila 2. i osvojila srebrnu medalju. Nika je završila na odličnom 10. mjestu, Luka iako jedan od najmlađih jedriličara (12 g.) na ovom je natjecanju ostvario jako dobar rezultat zauzevši 23. mjesto, dok je u konkurenciji jedriličara U16 zauzeo 4. mjesto, Bianka Maria, također jedna od mlađih djevojčica, prvenstvo je završila kao 50.
U klasi Laser radial Leon je zauzeo vrlo dobro 10. mjesto.

Rezultati jedriličara „Vala“:

Laser 4.7
3. Ursula Balas (2. mjesto u konkurenciji djevojčica)
10. Nika Manestar (5. mjesto u konkurenciji djevojčica)
23. Luka Gregović (4. mjesto U16)
50. Bianka Maria Ornik

Laser radial:
10. Leon Kljuš

Također treba napomenuti da je ovo treće veliko odličje „Vala“ u ovoj godini, nakon bronce s Europskog prvenstva i zlata s ekipnog Prvenstva Hrvatske.
Jedriličari „Vala“ su konstantno u vrhu CRO jedrenja!!!