Ursula Balas prvakinja Hrvatske u klasi Laser 4.7

1,2 - Ursula Balas
3 - Edo i Tin Fike na pobjedničkom postolju
4 - Carla De Carina, drugoplasirana u konkurenciji djevojaka U16

Proteklog vikenda, od 12. do 15. rujna, u organizaciji Jedriličarskog kluba „Marina Kaštela“ iz kaštel Gomilice održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u jedrenju za neolimpijske klase.
U Kaštelanskom zaljevu tom se prilikom natjecalo oko 100 jedriličarki i jedriličara na 80-ak brodova, u 4 klase - Laser 4.7 i Laser Radial. Techno 293 i 420. Osim natjecatelja iz cijele Hrvatske, na natjecanju su sudjelovali i jedriličari iz Crne Gore i Slovenije, a među njima je bilo i 10 članova Jedriličarskog društva „Val“.
Opet je zablistala Ursula Balas koja je uvjerljivo osvojila 1. mjesto u klasi Laser 4.7, kako u ukupnom poretku, tako i u poretku djevojaka. Jedriličari „Vala“ osvojili su još tri medalje – Carla De Carina je osvojila srebrnu medalju u konkurenciji djevojaka do 16 godina (U16), Edo i Tin Fike su također srebrni u kategoriji dječaka u klasi 420, dok je Frano Šestan osvojio brončanu medalju u klasi Laser Radial (U17).
Trener jedriličara „Vala“ Robert Jurinčić bio je vrlo zadovoljan postignutim rezultatima:
- Bilo je to još jedan odličan nastup naših jedriličara na kojem smo osvojili 4 medalje, čime se malo koji klub u Hrvatskoj može pohvaliti. Posebno je dominantna bila Ursula kojoj je ovo, nakon 2017. godine, drugi naslov prvakinje Hrvatske, a lani je bila druga.
Upućujem čestitke domaćinima iz JD „Marina Kaštela“ na odličnoj organizaciji, a mogu reći i da sam impresioniran uvjetima koje imaju.
Prva dva dana vrijeme je bilo povoljno za jedrenje te je odjedrieno 5 plovova. Prvi dan jedreno je ispred Slatina, a drugi dan iza Čiova, gdje se obično očekuje svjež zapadni vjetar. Trećeg dana regate nije bilo vjetra te se nije uspio odjedriti ni jedan plov, ali odjedreno prva dva dana bilo je dovoljno da se regata proglasi uspješnom.