Težak poraz nogometaša na Lonji, unatoč vodstvu na poluvremenu

1 - Ivan Butorac
2 - Tomislav Brkljača i Davor Vukelić

4. NOGOMETNA LIGA - NS RIJEKA

26. kolo: NAPRIJED - CRIKVENICA  5:1 (0:1)

Hreljin, 4.5.2019. Igralište na Lonji. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Raguž (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Štemberger (9'), 1:1 Sablić (53'), 2:1 Šarković (58'), 3:1 Barišić (66'), 4:1 Franko (82'), 5:1 Lončar (84').
Žuti kartoni: Krmpotić, Mijolović, Butorac, Prpić („Crikvenica“).

NAPRIJED: Ciani, Šarković, Brnja (od 46' Sablić), Čop, Simanović, Blašković, Franko (od 84' Kuši), Barišić, Žarković (od 80' Tarle), Polić (od 46' Lončar), Udović (od 50' Rukavina). Trener: Elvis Brajković.
CRIKVENICA: Nikšić, Brkljača, Jakov Nemetz, Matešković (od 73' Lukarić), Vukelić, Prpić, Mazzarolli (od 82' Petrović), Štemberger, Mijolović (od 77' Škoro), Butorac, Krmpotić (od 66' Svetić): Trener: Josip Vukelić.

Težak poraz zabilježili su nogometaši „Crikvenice“ protiv „Naprijeda“ na hreljinskom igralištu na Lonji. Iako su na poluvremenu imali vodstvo, u drugom poluvremenu su dobili čak 5 golova.
Ovaj put trener Vukelić nije mogao računati na stoperski par Nikolu Nemetza (poslovne obaveze) i Danija Smojvera (tri žuta), uz brojne druge igrače kojih nema duže vrijeme. Umjesto njih u sredini obrane zaigrali su Davor Vukelić i Matešković, a na bokovima Brkljača i Jakov Nemetz. Ni trener „Naprijeda“ Elvis Brajković nije bio u idealnoj situaciji, Hreljani su istrčali bez ponajboljih igrača Štimca i Lukačića.

No, uz sve nedaće oko sastava „Crikvenica“ je u utakmicu ušla hrabro i poletno te je u ranoj fazi utakmice u 9. minuti došla u vodstvo. Kapetan momčadi Ivan Butorac izborio je loptu na sredini terena i maestralno proigrao Andreu Štembergera koji odmjerenim udarcem izvan 16 m pogađa mrežu Ciania.
Silne rotacije i izmjene u obrambenim redovima iz utakmice u utakmicu među igračima neminovno stvaraju nesigurnost, koja je i danas na tom dijelu terena "Crikvenice" bila prisutna. U 11. minuti domaćin je u izglednoj prilici za poravnanje preko Franka koji koristi poklon gostujuće obrane, ali šalje loptu pored gola. U 18. minuti opet je crikvenička obrana poklonila loptu nakon čega Čop pogađa vratnicu. Gosti u kontri imaju prigodu za povećanje vodstva i da je Mijolović bolje reagirao to se trebalo dogoditi.
„Naprijed“ u prvom poluvremenu još prijeti preko Žarkovića, a „Crikvenica“ i dalje stvara šanse  za gol. U 34. minuti kapetan Ivan Butorac lukavim lob udarcem s više od 40 metara upućuje loptu zamalo preko gola. Kapetan „Crikvenice“ danas je lucidno proigravao svoje suigrače, ponajprije brzonogog Mazzarolija i Mijolovića, koji je u 36. minuti imao stopostotnu priliku za povećanje vodstva. Na pas Butorca izbio je sam pred domaćeg golmana Cianija i pravo je čudo kako nije poentirao za vodstvo. U 40. minuti zaprijetio je Mazzarolli, ali bez promjene rezultata.

Dobro prvo poluvrijeme nogometaša „Crikvenice“ u kojem su kontrolirali utakmicu i bili bolji, bit će zaboravljeno zbog događaja u drugom poluvremenu. Domaći trener Brajković drugo poluvrijeme otvara sa dvije promjene. U igru ulaze brzonogi Lončar i ofenzivni branič Sablić i to vrlo brzo daje ploda.
Ono što je Sablić prezentirao u 53. minuti je razlog zbog čega je nogomet najljepša igra na svijetu. Najprije je iz kosa, izvan šesnaesterca ljevicom gađao desni kut golmana Nikšića koji je bravurozno obranio njegov udarac. Crikvenička obrana loše reagira i vraća mu loptu na ljevicu kojom u drugom pokušaju reagira još bolje i šalje loptu gdje se spaja stativa i prečka.
Od tog trenutka bilo je jasno da se gostujućem sastavu ne piše dobro, a već u 58. minuti „Crikvenica“ je u rezultatskom minusu. Franko je zaobišao sve prepreke porozne gostujuće "obrane", zatim i golmana Nikšića te   nesebično proigrao Šarkovića kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.
Nogometaši „Crikvenica“ ipak prijete u 61. minuti preko Mazzarollija i u 65. minuti preko Štembergera koji dobro puca sa 16 metara, ali pored gola. Minutu nakon toga „Naprijed“ rješava utakmicu pogotkom Barišića koji koristi novu nespretnost crikveničkih braniča.
Od tada pa do kraja utakmice gosti su nemoćni, iako trener Vukelić uvođenjem Matije Svetića, Ivana Lukarića i Filipa Škore pokušava osvježiti svoju momčad. Hreljani do kraja utakmice postižu još dva pogotka za koje je zaslužan Bruno Lončar, koji se u 82. minuti prošetao kroz obranu „Crikvenice“ i dao nesebično loptu na crtu suigraču Franku da je ugura u mrežu. Kod petog pogotka u 84. minuti sve je učinio sam, pucao je sa 16 metara, lopta je pogodila obrambenog gostujućeg igrača, promijenila smjer i završila iza leđa golmana Nikšića.
Tako je utakmica završila visokim porazom „Crikvenice“, što je bilo teško zamislivo nakon prvog poluvremena.